Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. júl 2021, 17:21

Premiér je plne zaočkovaný, vyzval na spojenie síl a očkovanie

Premiér je plne zaočkovaný, vyzval na spojenie síl a očkovanie

FOTO TASR - Pavol Zachar

Vo veľkokapacitnom očkovacom centre na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave dostal popoludní druhú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Išlo o vakcínu od spoločnosti AstraZeneca. 

"Vidíme, že s pandémiou sme ešte neskončili. Vieme, že vírus si príde pre ľudí. Nechcem strašiť, ale je to fakt, ktorý sme zažili v prvej aj druhej vlne," uviedol Heger.  

Predseda vlády opätovne zdôraznil, že jediným nástrojom, ako vieme posilniť imunitu, je očkovanie. Ubezpečil, že vakcín je dostatok, a to, ako bude vyzerať tretia vlna, závisí podľa neho od každého občana Slovenska. Vyzval preto na spojenie síl a očkovanie sa.

"Takú imunitu, ako nám dáva vakcína, nedá nič iné, ani prekonanie koronavírusu," povedal Heger. Postaviť sa tretej vlne bez imunity dosiahnutej očkovaním, je podľa premiéra ako poslať ľudí do boja s nožíkmi proti akémukoľvek súperovi. "To nemáme šancu vyhrať," podotkol. Poukázal tiež na viaceré krajiny, ktoré majú vyššiu mieru zaočkovanosti a môžu "experimentovať a ustupovať od rôznych opatrení". Na Slovensku to podľa neho možné v súčasnosti nie je.

Na očkovanie vyzval aj lekár Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Tomáš Szalay. "Tie najnižšie čísla máme asi už za sebou. Už sa asi začneme len zhoršovať," vyhlásil Szalay.

Zhoršovanie situácie očakáva v auguste a septembri. Podotkol, že hlavné mesto má podľa neho dobrú zaočkovanosť, okolo 60 percent, kraj okolo 50 percent. Vyjadril presvedčenie, že v COVID semafore by sa v budúcnosti mohli tieto fakty zohľadňovať, aby slovenská metropola i Bratislavský kraj nedoplatili na niektoré iné regióny, kde je miera zaočkovanosti výrazne nižšia. V súvislosti s nezaočkovanými vyzval, aby im bola umožnená dôstojná cesta k ústupu z pozícií a dôstojná cesta k zmene ich názoru.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Spustenie celomestskej parkovacej politiky v Bratislave s názvom Bratislavský parkovací asistent PAAS sa presúva na január 2022. Hlavné mesto o tom informovalo s tým, že sa posúva aj spustenie registrácií do systému regulovaného parkovania pre prvé tri zóny - Tehelné pole, Krasňany a Dvory 4 - na 1. december. (tasr)

pred 3 hodinami

Prezidentka Zuzana Čaputová na budúci týždeň vystúpi v parlamente so správou o stave republiky. „Vystúpi v stredu 29. septembra 2021 o 11.00 h,“ spresnil jej hovorca Martin Strižinec. (tasr)

pred 3 hodinami

V Trenčíne je plne zaočkovaná už takmer polovica obyvateľov. Prvú dávku dostalo 29 235 ľudí, teda už cez 52 percent. Trenčín zostáva aj na budúci týždeň podľa covid automatu v prvom stupni ohrozenia, teda v červenej farbe. (tasr)

pred 3 hodinami

Envirorezort má v pláne oboznámiť sa s oznámením, ktoré Slovensku zaslala eurokomusia, a vykonať kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov. „Ministerstvo životného prostredia sa dôkladne oboznámi s obsahom oznámenia a v spolupráci s ostatnými dotknutými rezortmi vykoná všetky potrebné kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov," uviedlo ministerstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva