Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. november 2015, 13:02

Európske futbalové tímy si uctia pamiatku obetí teroristických útokov v Paríži

Predstavitelia Európskej futbalovej únie (UEFA) v sobotu oznámili, že futbalisti všetkých európskych tímov, ktoré budú hrať budúci týždeň zápasy, budú mať na rukávoch čierne pásky.

Zároveň si pred výkopom minútou ticha uctia pamiatku obetí piatkových teroristických útokov v Paríži."UEFA chce vyjadriť svoju podporu a solidaritu s Francúzskom a všetkými, ktorých postihli tieto hrozné činy," píše sa vo vyhlásení UEFA. 

Koordinované teroristické útoky si podľa posledných správ vyžiadali vyše 127 mŕtvych. Samovražední ozbrojenci opásaní výbušninami napadli v piatok neskoro večer na niekoľkých miestach francúzskej metropoly reštaurácie, koncertnú sieň i okolie futbalového štadióna Stade de France, kde sa v tom čase hral prípravný duel Francúszak s Nemeckom (2:0). Otrasený francúzsky prezident nazval tieto atentáty teroristickým útokom, aký nemá vo Francúzsku obdoby.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Mimoriadne rokovanie výboru na kontrolu činnosti SIS k možnému sledovaniu špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica bude v stredu 22. septembra, oznámil poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí). Podozrenia zo sledovania špeciálneho prokurátora označil v piatok za „šialené“.

pred 3 hodinami

Ministerstvo financií vyhlásilo súťaž na dodávanie počítačových zariadení, tlačiarní a príslušenstva pre ministerstvo. Hodnota zákazky je odhadovaná na 1,33 milióna eura bez DPH. Vyplýva to z oznámenia o vyhlásení súťaže, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva