Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. júl 2021, 07:40

Na severe Francúzska obmedzili predaj pohonných látok do kanistrov

V mestách pozdĺž severného pobrežia povolili limit desať litrov na zákazníka s cieľom zabrániť takto nelegálnu migráciu cez Lamanšský prieliv.

"Nákup alebo predaj viac ako desiatich litrov paliva - benzínu alebo nafty - v prepravných obaloch je zakázaný," uvádza sa v úradnom vyhlásení, z ktorého citoval denník La Voix du Nord.

Miestna prefektúra vysvetlila, že toto opatrenie je nevyhnutné vzhľadom na "rastúcu prítomnosť" migrantov, ktorí sa snažia nelegálne preplaviť z Francúzska do Británie.

Vo výnose sa uvádza, že prívesné motory na benzín sú "jedným z hlavných spôsobov", ako uskutočniť túto nebezpečnú plavbu.

Toto opatrenie bude platiť dva mesiace. V prípade jeho nerešpektovania hrozí pokuta 135 eur, ktorá pri recidíve môže stúpnuť na 3700 eur.

Aj britské ministerstvo vnútra označilo súčasné počty migrantov, ktorí sa pokúšajú dostať do Spojeného kráľovstva, za "úplne neprijateľné".

S príchodom leta Briti v spolupráci s francúzskymi úradmi "zdvojnásobili" úsilie zamerané na zastavenie nelegálnej migrácie - zvýšili počet hliadok a zintenzívnili vzájomnú výmenu informácií.

Počas prvého polroka roku 2021 sa do Británie priplavilo na malých člnoch už takmer 6-tisíc migrantov.  Vlani prekonalo Lamanšský prieliv celkovo 8417 migrantov, čo bol štvornásobný nárast oproti roku 2019.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 11 hodinami

Futbalisti majstrovského Interu Miláno rozstrieľali v sobotňajšom stretnutí 4. kola Serie A doma Bolognu 6:1. Jedným gólom prispel ku kanonáde aj slovenský obranca Milan Škriniar, ktorý v 30. minúte zvýšil na 2:0 po rohovom kope. O dva góly sa postaral bosenský útočník Edin Džeko. (tasr)

pred 13 hodinami

Slovenskí tenisti vedú v dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v bratislavskom NTC nad Čile 3:1. O rozhodujúci tretí bod pre domáce farby sa postaral Norbert Gombos, ktorý v súboji tímových jednotiek po výbornom výkone deklasoval Cristiana Garina 6:0, 6:1. (tasr)

pred 13 hodinami

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára sa dohodol na ročnom kontrakte s tímom zámorskej NHL New York Islanders. Štyridsaťštyriročný obranca sa tak po 20 rokoch vráti do tímu, ktorý ho draftoval do profiligy. (tasr)

pred 14 hodinami

Slovenskí tenisti vedú v dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v bratislavskom NTC nad Čile 2:1. O druhý bod pre domáce farby sa zaslúžili Filip Polášek s Igorom Zelenayom, ktorí v sobotňajšej štvorhre zdolali pár Alejandro Tabilo, Marcelo Tomas Barrios Vera 6:1, 7:6. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva