Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. júl 2021, 19:03

Na návštevu Svätého Otca sa pripravuje aj polícia i ďalšie zložky

Na území každého krajského riaditeľstva Policajného zboru, kde bude návšteva pápeža prebiehať, prijme polícia adekvátne opatrenia za účelom zabezpečenia verejného poriadku, ako aj bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

Na septembrovú návštevu pápeža Františka sa pripravuje aj polícia i ďalšie zložky ministerstva vnútra. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová a hovorkyňa ministerstva vnútra Petra Friese.

„Situáciu dôkladne analyzujeme a vyhodnocujeme prípadné riziká. Príslušníci poriadkovej polície budú plniť svoje úlohy priamo v dejisku stretnutia a v širšom okolí aj spolu s dopravnou políciou, ktorá bude podľa potreby usmerňovať premávku a zabezpečovať jej plynulosť. Železničná polícia bude dohliadať na verejný poriadok aj v obvode železničných dráh a situáciu bude monitorovať aj služba kriminálnej polície,“ priblížila policajná hovorkyňa. V prípade potreby budú zapojené aj ďalšie policajné zložky.

Polícia i Úrad pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií v súčasnosti aktívne komunikujú so všetkými dotknutými subjektmi. „Bližšie informácie, ktoré by sa mohli akýmkoľvek spôsobom dotknúť verejnosti, včas oznámime,“ avizovala hovorkyňa rezortu vnútra.

Dodala, že o rozsahu, formách a prostriedkoch poskytovania ochrany, ako ani o počte príslušníkov, ktorí ju budú vykonávať, nie je možné informovať, keďže sú predmetom utajovaných skutočností a súčasťou taktiky výkonu ochrany.

Pápež František na septembrovej (12. - 15. 9.) návšteve Slovenska navštívi Bratislavu, Košice, Prešov a Šaštín. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami

Národná diaľničná spoločnosť tvrdí, že Útvaru hodnoty za peniaze predložila aktualizovanú analýzu pre stavbu druhej etapy severného obchvatu mesta Prešov. Uviedla to v reakcii na pondelkovú výzvu aktivistov z občianskeho združenia Náš Prešov, aby konala vo veci výstavby druhej etapy obchvatu mesta. (tasr)

pred 6 hodinami
pred 7 hodinami

Slovenský hydrometeorologický ústav upozorňuje na vysoké teploty najmä na juhu a východe Slovenska aj počas stredy. Pre viaceré regióny vydal výstrahy prvého stupňa. Teploty sa môžu vyšplhať na 33 až 34 stupňov Celzia. (tasr)

Inzercia

Inzercia