Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. júl 2021, 16:59

Šipoš nemá od poslancov OĽANO pripomienky k návrhu o zohľadňovaní očkovania

Predseda poslaneckého klubu neeviduje prípadný záujem nepodporiť novelu zákona, ktorá hovorí o zohľadňovaní očkovania pri jednotlivých opatreniach, napríklad pri vstupe do prevádzok.

Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš si nemyslí, že líder hnutia a minister financií Igor Matovič bude pri tomto návrhu „brojiť" proti ministrovi zdravotníctva Vladimírovi Lengvarskému.

„Budeme mať poslanecký klub, budeme sa o tom rozprávať. Osobne neevidujem takéto názory, že by s tým poslanci neboli spokojní. Všetci, ktorí sú zodpovední a uvedomujú si, aká je situácia, tak budú hlasovať za,“ povedal Šipoš novinárom pred štvrtkovým zasadnutím klubu hnutia.

„Všetci si dobre uvedomujeme, že ak príde v septembri tretia vlna, bude intenzívna, musíme byť na to pripravení a tento zákon je rámcový, ktorý pomôže, aby sme nemuseli zavárať reštaurácie, zatvárať ekonomiku,“ doplnil.

Vládny návrh novely zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia predpokladá, že Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) by mal pri tvorbe protipandemických opatrení prihliadať na digitálny covid preukaz. Ten má informovať, či osoba bola zaočkovaná proti ochoreniu Covid-19, negatívne testovaná alebo ochorenie prekonala. O návrhu má parlament rokovať na mimoriadnej schôdzi, ktorá sa začína v piatok. Poslanci by mali o ňom rokovať v skrátenom legislatívnom konaní.

Poslanci by mali na zasadnutí klubu OĽANO riešiť aj poslanca Martina Čepčeka, ktorý má pozastavené členstvo v klube. "Na dnešný klub ešte nie je pozvaný, stále platí dištanc," povedal Šipoš novinárom. Dodal, že ak stihnú, budú vo štvrtok na klube riešiť aj jeho. Ak nie, počas schôdze by sa mali zísť a pozvať na klub aj jeho.

Čepček vyhlásil, že opakovane žiadal dôvody vylúčenia a aj písomné podmienky, za ktorých sa môže do klubu vrátiť. "Niekoľkokrát som sa preto stretol s predsedom klubu, no do dnešného dňa som nič písomne nedostal," skonštatoval pre TASR. Nevidí dôvod na vylúčenie, pretože podľa svojich slov nič neporušil. Kritizuje, že členstvo mal mať pozastavené od februára len na tri mesiace, ktoré už uplynuli v máji.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami

Národná diaľničná spoločnosť tvrdí, že Útvaru hodnoty za peniaze predložila aktualizovanú analýzu pre stavbu druhej etapy severného obchvatu mesta Prešov. Uviedla to v reakcii na pondelkovú výzvu aktivistov z občianskeho združenia Náš Prešov, aby konala vo veci výstavby druhej etapy obchvatu mesta. (tasr)

pred 6 hodinami
pred 8 hodinami

Slovenský hydrometeorologický ústav upozorňuje na vysoké teploty najmä na juhu a východe Slovenska aj počas stredy. Pre viaceré regióny vydal výstrahy prvého stupňa. Teploty sa môžu vyšplhať na 33 až 34 stupňov Celzia. (tasr)

Inzercia

Inzercia