Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. november 2015

Všetky relevantné bezpečnostné zložky SR sú v pohotovosti, vyhlásil premiér

Bezpečnostná rada štátu sa dnes zíde na mimoriadnom zasadnutí. V súvislosti s teroristickými útokmi v Paríži ju zvolal premiér Robert Fico (Smer-SD).

„Všetky relevantné bezpečnostné zložky sú v pohotovosti,“ tlmočila slová predsedu vlády jeho hovorkyňa Beatrice Szabóová.

Bezpečnostná rada zasadne o 11.00 h, ešte predtým bude na situáciu reagovať premiér s ministrom obrany Martinom Glváčom (Smer-SD). Ich brífing sa uskutoční o 10.30 h pred ministerstvom obrany. 

„Polícia prijala preventívne bezpečnostné opatrenia,“ informoval TASR prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar. „Bezpečnostná situácia na území Slovenska sa od polnoci nijakým zásadným spôsobom nezmenila," doplnil.

Pri koordinovaných teroristických útokoch v Paríži bolo v noci nadnes podľa najnovších informácií zabitých najmenej 128 ľudí a ďalších 99 osôb bolo zranených a sú vo vážnom stave. Išlo o teroristický útok s doposiaľ najväčším počtom obetí na životoch, k akému kedy došlo vo francúzskom hlavnom meste.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.