Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. november 2015

Európa potrebuje po útokoch v Paríži ešte väčšiu jednotu, povedal Kiska

Európa potrebuje po teroristických útokoch v Paríži ešte väčšiu jednotu a skutočnú akčnosť.

V reakcii na udalosti vo Francúzsku to vyhlásil prezident SR Andrej Kiska, podľa ktorého terorizmus nikdy nerozvráti demokraciu a slobodu Európy, ak dokáže svoje hodnoty spoločne a rázne brániť.

Hlava štátu vyjadrila pozostalým, ako aj francúzskemu ľudu úprimnú sústrasť. "Úprimnú sústrasť Francúzsku, ktoré je tak strašne skúšané terorizmom. Sme šokovaní, sme smutní a sme aj rozhorčení. Teroristi znovu zabíjali ľudí v Paríži, aby medzi nami v Európe šírili strach a nenávisť. Aby medzi nami šírili zlo a chaos," uviedol Kiska. 

Útoky v Paríži, ktoré si vyžiadali desiatky mŕtvych, ostro odsúdil aj slovenský rezort diplomacie. "Ministerstvo pociťuje hlbokú ľútosť nad vyhasnutými životmi a vyjadruje sústrasť rodinám obetí i vláde Francúzska. Zároveň vyjadrujeme Francúzsku našu solidaritu a plnú podporu v boji proti terorizmu. Ministerstvo dúfa, že iniciátori a osoby zodpovedné za naplánovanie a vykonanie týchto zbabelých útokov budú rýchlo identifikované a postavené pred súd," zhrnul hovorca rezortu Peter Stano.

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák zaslal v tejto súvislosti svojmu francúzskemu kolegovi Laurentovi Fabiusovi aj sústrastný telegram. "Prijmite, prosím, prejavy mojej úprimnej účasti na smútku, ktorý v súvislosti s touto tragickou udalosťou prežíva Vaša krajina," uvádza v telegrame šéf diplomacie. 

Inzercia

Odporúčame

Predaj značky Volkswagen klesol v októbri o viac než 5 percent

Predaj značky Volkswagen klesol v októbri o viac než 5 percent

Značka Volkswagen zaznamenala v októbri pokles predaja vo svete o viac než 5 percent, pod čo sa čiastočne podpísal aj škandál so zavádzaním pri emisných testoch. Hlavným dôvodom sú však pokračujúce problémy na ruskom a brazílskom trhu. Informovali o tom agentúra AP a server wsj.com.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.