Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. november 2015

Zomrel novinár Juraj Kušnierik

V časopise .týždeň zastával funkciu zástupcu šéfredaktora.

V piatok v noci zomrel počas pracovnej cesty na Islande novinár Juraj Kušnierik. Oznámil to šéfredaktor časopisu .týždeň Štefan Hríb. Na služobnú cestu šiel Kušnierik len pred niekoľkými dňami.

"Juraja zradilo srdce, a tak musel do nemocnice, kde absolvoval náročnú niekoľkohodinovú operáciu," napísala ešte v utorok 10. novembra redaktorka časopisu Eva Čobejová.

"Bol to jeden z najobetavejších a najláskavejších ľudí, akých som poznal," uviedol Hríb po tom, ako sa dozvedel o smrti dlhoročného kolegu.

Juraj Kušnierik pracoval v časopise .týždeň ako zástupca šéfredaktora. Začínal v kníhkupectve Artforum, ktoré zároveň spoluzakladal. Podieľal sa na tvorbe televíznej relácie Pod lampou a Lampa. Na rádiu FM mal vlastnú reláciu s názvom Slová_FM.

Foto: TASR/ Radovan Stoklasa

Inzercia

Odporúčame

Predaj značky Volkswagen klesol v októbri o viac než 5 percent

Predaj značky Volkswagen klesol v októbri o viac než 5 percent

Značka Volkswagen zaznamenala v októbri pokles predaja vo svete o viac než 5 percent, pod čo sa čiastočne podpísal aj škandál so zavádzaním pri emisných testoch. Hlavným dôvodom sú však pokračujúce problémy na ruskom a brazílskom trhu. Informovali o tom agentúra AP a server wsj.com.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.