14. november 2015

Gól a asistencia Tatara nezabránili prehre Detroitu so San Jose

Slovenský hokejista v službách Detroitu Tomáš Tatar zaznamenal v domácom zápase NHL so San Jose gól a asistenciu, ani tie však nezabránili tesnej prehre Red Wings 2:3.

Dvadsaťštyriročný útočník v 4. minúte svojím štvrtým tohtosezónnym gólom otvoril skóre duelu, keď po prieniku Dylana Larkina parádnou strelou zápästím prekonal Martina Jonesa v bránke "žralokov". Hostia však tromi zásahmi otočili skóre a vybudovali si dvojgólový náskok.

V 59. minúte sa podarilo domácim už iba skorigovať na konečných 2:3, delovkou z prvej sa presadil fínsky mladík Teemu Pulkkinen po siedmej tohtosezónnej asistencii Tatara. Jeho krajan Tomáš Jurčo sa opäť nezmestil do zostavy "červených krídel".

Hráči New Yorku Islanders zvíťazili v noci na sobotu na ľade Anaheimu 4:1. Slovenský brankár "ostrovanov" Jaroslav Halák sledoval zápas zo striedačky, medzi žŕdkami dostal tentoraz príležitosť Nemec Thomas Greiss, ktorý si pripísal 24 úspešných zákrokov.