Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. júl 2021, 17:14

Politické hry v strane Za ľudí ma mrzia, už by to mohlo skončiť, hovorí Matovič

Politické hry v strane Za ľudí ma mrzia, už by to mohlo skončiť, hovorí Matovič

FOTO TASR - Jaroslav Novák

Minister financií verí, že poslanci z frakcie ministerky Kolíkovej si pamätajú sľuby ľuďom a budú podporovať vládnu koalíciu aj po prípadnej zmene síl v poslaneckom klube strany po návrate Michala Luciaka, ktorý končí ako štátny tajomník rezortu spravodlivosti.

Ministra financií a lídra OĽANO Igora Matoviča mrzia politické hry v súvislosti so situáciou v strane Za ľudí. Zdá sa mu, že sa pritom už nehľadí na záujem ľudí, ale na posilnenie jednej časti strany.

„Mrzia ma tieto politické hry, už mi to tak pripadá, že kto z koho a vôbec sa nepozeráme na záujem ľudí a Slovenska, ale iba na to, aby teraz jedno krídlo bolo silnejšie ako druhé. Už by sa to mohlo skončiť," povedal Matovič.

V súvislosti s prípadným prerozdelením síl v poslaneckom klube Za ľudí a posilnením Kolíkovej frakcie po návrate Luciaka do parlamentu predpokladá, že sa Kolíková snaží „zvyšovať svoju hodnotu a ostatných partnerov tlačiť do kúta“. Verí, že poslanci v jej frakcii sú svojprávni a budú podporovať koalíciu naďalej.

 V súvislosti so zastúpením Kolíkovej frakcie na rokovaniach koaličnej rady zopakoval, že má dve časti. Jednou je rokovanie lídrov strán, kde podľa jeho slov Kolíková doteraz prístup nemala ani mať nebude. Dodal, že druhou je rokovanie zástupcov strán, kde Kolíková chodievala a asi aj bude chodiť.

Vláda v stredu schválila odvolanie Luciaka z postu štátneho tajomníka rezortu spravodlivosti. Mal by sa vrátiť do NR SR ako poslanec. Líderka Za ľudí Veronika Remišová hovorí o straníckych intrigách a snahe zmeniť prerozdelenie síl v poslaneckom klube. Luciak by mal nahradiť Vieru Leščákovú (Za ľudí), ktorá sa nepridala ku Kolíkovej frakcii.

Remišová verí, že sa Kolíkovej krídlo nezníži aj k výmene predsedníčky klubu Jany Žitňanskej. Kolíková ešte v úvode týždňa pre TASR odmietla ambíciu vymeniť Žitňanskú.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 47 minútami

Čína sprísnila pravidlá pri cestovaní v rámci krajiny i do zahraničia. Je to súčasť úsilia zastaviť nárast počtu nových prípadov koronavírusu. Obyvateľom niektorých miest úrady nariadili, aby sa zdržiavali doma. Jednotlivé čínske regióny majú prerušiť dopravné spojenia prostredníctvom verejnej dopravy a taxíkov, kde sa vyskytujú ohniská nákazy. (tasr)

pred 3 hodinami

Do strategického priemyselného parku v Rimavskej Sobote mieri bavorský spracovateľ dreva Ziegler Grup. Firma by tam mala po dokončení investície zamestnať 450 ľudí. Oznámil to minister hospodárstva Richard Sulík. (tasr)

Inzercia

Inzercia