Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. júl 2021, 16:20

Francúzi od stredy potrebujú na spoločenské akcie nad 50 ľudí zdravotný pas

Francúzi od stredy potrebujú na spoločenské akcie nad 50 ľudí zdravotný pas

Návštevníci Eiffelovej veže sa registrujú na testovanie na Covid-19. Povinnosť takto sa preukazovať bude od augusta aj v reštauráciách, kaviarňach a nákupných centrách. FOTO TASR/AP

Pri vstupe do kín, múzeí, na športové zápasy či iné kultúrne podujatia musia predložiť doklad o očkovaní alebo negatívny test.

Francúzski občania potrebujú „zdravotný pas“ na všetkých podujatiach či miestach, kde sa nachádza viac ako 50 ľudí. Povinnosť takto sa preukazovať bude od augusta aj v reštauráciách, kaviarňach a nákupných centrách.

Po preukázaní sa a vstupe aj do vnútorných priestorov si však ľudia môžu dať dole ochranné rúško. Povinnosť mať ho nasadené naďalej zostáva v obchodoch, podnikoch či hromadnej doprave.

Francúzsky minister zdravotníctva Olivier Véran v utorok varoval pred bezprecedentným nárastom prípadov ochorenia Covid-19, kedy pribudlo 18-tisíc prípadov za 24 hodín. To je podľa jeho slov nárast o 150 percent oproti minulotýždňovým hodnotám.

Tieto opatrenia vyvolali v sobotu vo Francúzsku vlnu protestov, na ktorých sa zúčastnilo viac než 100-tisíc ľudí. Demonštrovali proti zdravotnému pasu a „diktatúre“, ktorá je podľa nich diskriminačná proti tým, ktorí sa nechcú dať zaočkovať.

Od septembra bude vo Francúzsku taktiež povinné očkovanie pre zdravotníkov a opatrovateľov v domovoch dôchodcov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 57 minútami

Do strategického priemyselného parku v Rimavskej Sobote mieri bavorský spracovateľ dreva Ziegler Grup. Firma by tam mala po dokončení investície zamestnať 450 ľudí. Oznámil to minister hospodárstva Richard Sulík. (tasr)

pred 2 hodinami

Polícia začala pre posprejované kostoly v centre Bratislavy trestné stíhanie. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí doposiaľ neznámemu páchateľovi trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Uviedol to hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff. (tasr)

Inzercia

Inzercia