Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. júl 2021, 16:13

O návrhu na funkciu podpredsedníčky Národnej rady budú v Za ľudí ešte diskutovať

Šéfka poslaneckého klubu Jana Žitňanská sa chce o návrhu na tento post baviť interne s kolegami. Mrzí ju, že sa o tejto predstave ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej dozvedela z médií.

O návrhu na funkciu podpredsedníčky Národnej rady sa chce šéfka poslaneckého klubu Za ľudí Jana Žitňanská rozprávať interne s kolegami. Dodala, že túto ponuku dostala už niekoľkokrát, naposledy od šéfky strany Veroniky Remišovej.

„Je príjemné vidieť, že na mojom mene majú zhodu obe ministerky, ktoré v poslednej dobe zhodu príliš nemajú. Každopádne o takýchto veciach sa musíme rozprávať interne s kolegami," reagovala Žitňanská.

Poslankyňa hovorí, že sa o ponuke Kolíkovej dozvedela z médií. „Áno, včera ma kontaktovalo jej okolie, že by sa chcela popoludní stretnúť, žiaľ, v tom čase som nemohla. Navrhla som stretnutie dnes, ktoré sa však neuskutočnilo. Nepoznám dôvody, prečo dnes mala táto predstava verejne odznieť, ale asi na to nejaké existujú,“ doplnila.

Post podpredsedu parlamentu za stranu Za ľudí zastával Juraj Šeliga. Funkcie sa vzdal po tom, ako začiatkom mája porušil spolu so Žitňanskou zákaz vychádzania. Poslankyňa vtedy odišla z funkcie šéfky sociálneho výboru. Za ľudí navrhlo na post podpredsedu Národnej rady Tomáša Lehotského, poslanci to v pléne neschválili, následne návrh stiahla i Remišová. S návrhom, aby túto funkciu zastávala Žitňanská, prišla v stredu Kolíková.

Zároveň Kolíková nekomentovala, či by chcela zmenu na poste predsedu poslaneckého klubu Za ľudí. Doplnila, že o tomto zatiaľ v strane nerokovala. Podľa medializovaných informácií by mal Žitňanskú na poste šéfa klubu nahradiť Michal Luciak, ktorý sa má vrátiť do parlamentu po tom, ako ho vláda odvolala z postu štátneho tajomníka rezortu spravodlivosti. Remišová podľa svojich slov verí, že po Luciakovom návrate do parlamentu Kolíkovej frakcia nepristúpi k odvolaniu Žitňanskej z postu šéfky klubu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Do strategického priemyselného parku v Rimavskej Sobote mieri bavorský spracovateľ dreva Ziegler Grup. Firma by tam mala po dokončení investície zamestnať 450 ľudí. Oznámil to minister hospodárstva Richard Sulík. (tasr)

Inzercia

Inzercia