Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. júl 2021, 14:25

KDH a bývalá strana Sieť chcú spolupracovať

Predseda Kresťanskodemokratického hnutia Milan Majerský a predseda Slovenskej konzervatívnej strany Ivan Zuzula podpísali spoločné memorandum o podpore aktivít k budúcej spolupráci.

Niekoľkí starostovia a viacerí poslanci obecných a mestských zastupiteľstiev, ktorí sú aktívnymi členmi SKS, prejavili podľa memoranda vôľu rozvíjať svoje budúce politické aktivity v radoch KDH. Členovia SKS boli bývalymi členmi strany Sieť.

„Obe strany sa domnievajú, že poskytnutie priestoru aktívnym členom SKS v radoch KDH prispeje k posilňovaniu pozícií konzervatívnej politiky v regiónoch Slovenska,“ zhodli sa obe strany v memorande a veria, že ich postoj bude výzvou a inšpiráciou pre ďalšie politické subjekty.

„Trieštenia už bolo dosť, chceme dať ľuďom alternatívu, že jediná cesta je v spájaní a zjednocovaní. Sme radi, že o vstup do KDH prejavila záujem SKS. Sú to aktívni politici, ktorí sú etablovaní v mestách a obciach,“ povedal Majerský.

Podľa Zuzulu zatiaľ prejavili záujem o vstup členovia rádovo v jednotkách. "Je to skôr iniciatíva, námet začať takúto diskusiu. Forma prechodu ešte dohodnutá nie je. Či pôjde o vstup našich členov do KDH alebo kooperáciu našich volebných programov, to všetko bude predmetom ďalších rokovaní," skonštatoval Zuzula.

SKS, ktorá je bývalou stranou Sieť, má podľa Zuzulu niekoľko stoviek členov, z nich je približne 40 až 50 aktívnych.

Inzercia

Dnes treba vedieť

teraz

Miroslav Výboh poslal vyjadrenie k svojmu obvineniu v kauze Mýtnik. Tvrdí, že sa o ňom dozvedel až z médií. Dlhodobo sa zdržiava mimo Slovenska, je však vraj pripravený s vyšetrovateľmi spolupracovať. Obvinenie považuje za vykonštruované. (denník N)

pred 17 minútami

V Martine napadli výtvarníka Petra Kalmusa. Umelca následne ošetrili v Univerzitnej nemocnici v Martine. Potvrdila to Zuzana Marčeková z marketingového oddelenia nemocnice. Upozornil na to .týždeň. „Môžeme potvrdiť, že bol u nás ošetrený a prepustený domov," povedala Marčeková. (tasr)

pred hodinou

Čína sprísnila pravidlá pri cestovaní v rámci krajiny i do zahraničia. Je to súčasť úsilia zastaviť nárast počtu nových prípadov koronavírusu. Obyvateľom niektorých miest úrady nariadili, aby sa zdržiavali doma. Jednotlivé čínske regióny majú prerušiť dopravné spojenia prostredníctvom verejnej dopravy a taxíkov, kde sa vyskytujú ohniská nákazy. (tasr)

Inzercia

Inzercia