Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. júl 2021, 10:18

Motivácia k očkovaniu

Matovičovu očkovaciu prémiu a sprostredkovateľský bonus spustia 1. augusta

Matovičovu očkovaciu prémiu a sprostredkovateľský bonus spustia 1. augusta

Minister financií Igor Matovič. Foto – TASR

Ak sa ľudia dajú zaočkovať druhou dávkou alebo jednodávkovou vakcínou od Johnson & Johnson, budú mať dvakrát vyššiu šancu na výhru. Pozrite si, ako to bude fungovať.

Očkovaciu prémiu a sprostredkovateľský bonus plánuje ministerstvo financií Igora Matoviča spustiť od 1. augusta. Má ísť o podporný nástroj, ako motivovať čo najväčšie množstvo ľudí k očkovaniu proti koronavírusu.

Informuje o tom rezort financií na svojom webe.

Ako bude fungovať prémia?

Do očkovacej prémie sa budú môcť zapojiť všetci zaočkovaní, bez ohľadu na to, kedy a aká vakcína im bola podaná. Zapojiť sa teda môžu aj tí, čo dostali neregistrovanú vakcínu Sputnik V.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť najneskôr do 15. októbra. Prihlasovanie bude na stránke bytzdravyjevyhra.sk.

„Keď sa zaočkovaní prihlásia do systému na získanie prémie, automaticky v nej zostávajú počas všetkých kôl žrebovania. Čím skôr sa teda zaočkujú, tým budú mať väčšiu šancu na výhru,“ informuje ministerstvo.

Všetci zaregistrovaní budú po overení údajov automaticky zaradení do žrebovania už po prvej dávke vakcíny alebo po podaní jednodávkovej vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson. 

Ak sa dajú zaočkovať druhou dávkou, budú mať dvakrát vyššiu šancu na výhru.

Ako bude prebiehať žrebovanie o výhry?

Žrebovať sa bude každý podvečer počas pracovných dní na RTVS. Každý pracovný deň bude malé žrebovanie, na základe ktorého sa rozdelia základné a štandardné výhry. V nedeľu bude veľké žrebovanie so žrebovaním prémiových výhier a super prémií.

Inzercia

Odmena aj pre tých, čo motivujú

Finančnú odmenu budú môcť cez sprostredkovateľský bonus od budúceho mesiaca získať aj tí, ktorí motivujú k očkovaniu iných. 

Sprostredkovateľ môže získať odmenu tak, že zaočkovaná osoba sa od 1. augusta zaregistruje na stránke bytzdravyjevyhra.sk, získa špecifický kód a ten následne odovzdá osobe (sprostredkovateľovi), ktorá ju presvedčila k očkovaniu.

Bonus si môže sprostredkovateľ uplatniť až vtedy, keď osoba, ktorú motivoval k očkovaniu, absolvovala obe dávky vakcíny (alebo jednu dávku vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson), najneskôr však do 31. októbra tohto roka.

Ľudia, ktorí absolvujú kompletné očkovanie ešte pred spustením systému, teda v termíne od 1. júla do 1. augusta, budú musieť svojho sprostredkovateľa prihlásiť do siedmich dní od spustenia registrácie, teda do 7. augusta.

Aká bude odmena pre tých, ktorí presvedčia k očkovaniu inú osobu?

  • 30 eur za zaočkovanú osobu, ktorá má menej ako 50 rokov;
  • 60 eur za zaočkovanú osobu, ktorá je vo veku 50 až 60 rokov;
  • 90 eur za zaočkovanú osobu, ktorá má 60 a viac rokov. 
     


Zdroj: ministerstvo financií

 

 

Dnes treba vedieť

pred 33 minútami

Ústavný súd pozastavil účinnosť časti vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva, ktorou sa upravuje aktuálny režim na hraniciach. Rozhodlo o tom plénum Ústavného súdu na neverejnom zasadnutí. Vyhlášku napadla opozícia, jej návrh prijal súd na ďalšie konanie v celom rozsahu. (tasr)
 

pred 55 minútami

Uplynulo presne 25 rokov od prvej zlatej medaily na olympijských hrách v ére samostatného Slovenska. V Atlante sa o ňu postaral vtedy sedemnásťročný Michal Martikán. Legendárny vodný slalomár nechýba pod piatimi kruhmi ani v Tokiu, i keď už v inej úlohe, ako tréner vo výprave Rakúska. (tasr)

pred 2 hodinami

Medzinárodný menový fond vo svojej aktualizovanej prognóze vývoja globálnej ekonomiky naďalej počíta v tomto roku s nárastom o 6 % po poklese o 3,2 % v roku 2020. Hlavným dôvodom je pozitívny vývoj v rozvinutých ekonomikách, a to predovšetkým v USA. Fond, naopak, varoval pred zaostávaním rozvíjajúcich sa krajín. (tasr)

pred 2 hodinami

Slovenskí chodci dorazili na miesto záverečného sústredenia pred pretekmi OH 2020 do japonského Urajasu. Mária Katerinka Czaková, Miroslav Úradník, Michal Morvay a obhajca zlata na 50 km Matej Tóth plánujú pod vedením trénera Mateja Spišiaka na mieste trénovať do 31. júla. Potom sa presunú do dejiska samotných pretekov Sappora. (tasr)

Inzercia

Inzercia