Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. november 2015

Lipšic vstúpi do klubu OĽaNO, koalícia možno nebude

Poslanec Národnej rady SR a šéf mimoparlamentného hnutia NOVA Daniel Lipšic vstúpi na budúci týždeň do poslaneckého klubu OĽaNO.

Pre TASR to dnes potvrdil predseda klubu Obyčajných Richard Vašečka s tým, že to súvisí s avizovaným odchodom podpredsedu Ústavnoprávneho výboru NR SR Miroslava Kadúca z klubu OĽaNO.

"Obaja sa venujú justícii a my chceme mať človeka, ktorý pokryje túto oblasť," vysvetlil Vašečka. OĽaNO a NOVA sú aktuálne dohodnutí na predvolebnej koalícii, čo znamená, že na vstup do parlamentu potrebujú minimálne sedem percent hlasov. Viaceré prieskumy verejnej mienky však ukázali, že sa im túto hranicu možno nepodarí dosiahnuť. Šéf OĽaNO Igor Matovič je preto iným možnostiam otvorený.

"Mne je to úplne jedno, či pôjdeme ako koalícia alebo ako jedna strana. Urobím všetko pre to, aby hlasy neprepadli. Nie je teda problém zmeniť súčasný stav, aby sme to zlodejom skomplikovali a nie zjednodušili," uviedol dnes pre TASR. Možnosťou tak je, že OĽaNO ponúkne na svojej kandidátke miesta pre nominantov NOVA, čo by znamenalo, že do volieb pôjdu ako jedna strana. Vtedy by im stačil na vstup do parlamentu volebný zisk päť percent.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.