Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. november 2015

VW ponúkol zamestnancom amnestiu za detaily o emisných podvodoch

Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) ponúkol do konca novembra "amnestiu" zamestnancom, ktorí interným vyšetrovateľom odhalia detaily o podvodoch s emisnými testami dieselových motorov. Informovala o tom agentúra DPA.

Táto výzva na spoluprácu s vyšetrovateľmi sa objavila na domácej, itranetovej stránke koncernu spolu so sľubom, že tí, ktorí pravdivo prezradia všetky podrobnosti o manipulácii s emisiami, neprídu o prácu a VW sa s nimi nebude ani súdiť. Ale môžu byť preradení na inú pozíciu. A VW v ozname dodáva, že nemá vplyv na oficiálne úrady, ktoré môžu začať proti vinníkom trestné stíhanie.

Ponuka platí do 30. novembra a vedenie firmy ju vraj predložilo v "záujme rýchleho objasnenia" celého škandálu, ktorý vyplával na povrch v septembri, keď americká Agentúra na ochranu životného prostredia (EPA) oznámila, že nemecký koncern nainštaloval do vyše 480.000 dieselových áut v USA softvér, ktorý počas testovania umožňoval zamaskovať skutočné hodnoty oxidov dusíka.

Volkswagen neskôr priznal, že po celom svete jazdí približne 11 miliónov áut s týmto softvérom.

Inzercia

Odporúčame

Poľský prezident poverí zostavením vlády Beatu Szydlovú

Poľský prezident poverí zostavením vlády Beatu Szydlovú

Poľský prezident Andrzej Duda poverí dnes zostavením novej vlády podpredsedníčku strany Právo a spravodlivosť (PiS) Beatu Szydlovú. Informuje o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na správu, ktorú bez uvedenia zdroja vo štvrtok neskoro večer zverejnila súkromná televízna stanica TVN24.

ÚPN v spore s Babišom podal dovolanie na Najvyšší súd SR

ÚPN v spore s Babišom podal dovolanie na Najvyšší súd SR

Ústav pamäti národa (ÚPN) tvrdí, že využil mimoriadny opravný prostriedok a podal dovolanie na Najvyšší súd SR voči rozsudku Krajského súdu v Bratislave zo dňa 30. júna 2015, v ktorom súd rozhodol, že Andrej Babiš je neoprávnene evidovaný ako agent v registračných protokoloch bývalej ŠtB. TASR informoval hovorca ÚPN Tibor Ujlacký.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.