Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. november 2015

MEDIAN-SK nameral koalícii OĽaNO-NOVA osem percent

V prípade, že by sa parlamentné voľby konali na prelome septembra a októbra, zvíťazila by strana Smer-SD so ziskom 40,8 percenta hlasov.

Do Národnej rady SR by sa celkovo dostalo sedem politických subjektov. Vyplýva to z prieskumu volebných preferencií agentúry MEDIAN SK.

Na druhom mieste by so ziskom 8,9 percenta skončila #Sieť, tretia priečka by pripadla KDH (8,1 percenta). Do NR SR by sa dostala aj koalícia OĽaNO-NOVA (8,0 percent), Most-Híd (7,1 percenta), SNS (6,3 percenta) a SaS (5,7 percenta).

Pod hranicou zvoliteľnosti skončili v prieskume SMK (4,2 percenta) a SDKÚ-DS (3,2 percenta). Ostatné strany by spolu získali 7,7 percenta hlasov.

V ankete odpovedalo medzi 14. septembrom a 11. októbrom 1 217 respondentov vo veku 18 a viac rokov. Na otázku, "Keby zajtra boli voľby do Národnej rady SR, zúčastnili by ste sa ich?", odpovedalo určite áno 29,7 percenta opýtaných, skôr áno 23,6 percenta respondentov. Skôr nie odpovedalo 10,4 percenta a určite nie 31,8 percenta opýtaných. Nerozhodnutých v prípade účasti na hlasovaní bolo 4,6 percenta opýtaných.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.