Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. november 2015

Slováci chcú v piatok proti Švajčiarsku uspieť, prvýkrát budú hrať v Trnave

Slovenskí futbalisti sa v piatok 13. novembra prvýkrát predstavia v reprezentačnom zápase na novom Štadióne Antona Malatinského - City Arene v Trnave, keď nastúpia proti Švajčiarsku. Pre oba tímy je súboj prípravou na budúcoročné EURO vo Francúzsku, Slováci sa hotujú pokrstiť moderný stánok výhrou.

Reprezentačnému trénerovi Jánovi Kozákovi vypadol z pôvodnej 24-člennej nominácie iba zranený útočník Róbert Vittek. Najlepší strelec v histórii národného tímu sa zranil v ligovom zápase so Senicou. Štyri dni po Švajčiarsku, ktoré bude pre Slovákov ôsmym súperom v tomto roku (doterajšia bilancia 4 výhry, 1 remíza, 2 prehry-pozn.), nastúpia Kozákovci v Žiline proti Islandu, ďalšiemu účastníkovi ME.

"Som rád, že v domácom prostredí privítame v priebehu štyroch dní mužstvá, ktoré tiež postúpili na ME do Francúzska. Čakajú nás dva kvalitné zápasy, na ktoré sa teším. Verím, že bude v Trnave aj v Žiline dobrá športová atmosféra. My sa na oba zápasy dobre pripravíme. Obaja naši najbližší súperi disponujú kvalitou. Švajčiari majú širší káder, Islanďania zasa 14 naozaj výborných hráčov, ktorí sú zohratí a hrajú tímovo, oduševnene. Sú to prípravné zápasy, ale pristúpime k nim s cieľom dosiahnuť čo najlepšie výsledky. Budem od hráčov žiadať maximálnu koncentráciu a výkon," povedal Kozák.

To tréner Helvétov Vladimir Petkovič má väčšie problémy so zranenými hráčmi a nemôže počítať s triom Breel Embolo, Ricardo Rodriguez a Granit Xhaka. Tých podľa informácie švajčiarskeho zväzu v tíme nahradili Renato Steffen, Silvan Widmer a Luca Zuffi. Švajčiarsko má so slovenskom vo vzájomnej bilancii odohraté dva zápasy. Raz prehralo v Bratislave na Tehelnom poli v roku 1997 0:1, za tím kouča Jozefa Jankecha skóroval Tibor Jančula. Potom v roku 2008 za trénera Jána Kociana tiež v príprave vyhralo doma v Lugane 2:0.

Slováci odohrajú zápas v nových dresoch, ktoré budú obliekať nielen na ME vo Francúzsku, ale aj v kvalifikácii MS 2018 v Rusku. Pred súbojom v Trnave všetci reprezentanti tvrdili, že sa na nový štadión tešia a chcú v ňom fanúšikov potešiť dobrou hrou a najmä výhrou.

"Teším sa veľmi aj do Trnavy, osobne som tam na novom štadióne ešte nebol. Teším sa, že sa aj tam pozrieme a verím, že nový štadión pokrstíme víťazstvom," povedal brankár Rapidu Viedeň Ján Novota.

Duel v Trnave povedie hlavný rozhodca Čech Miroslav Zelinka, asistovať mu budú krajania Ondřej Pelikán a Jan Paták. Náhradným arbitrom bude Zbyněk Proske. Súboj má výkop o 20.45 a v priamom prenose ho bude vysielať TV DAJTO.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.