Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. november 2015

Hnutie Sme rodina má podľa Kollára šancu dostať sa do parlamentu

Hnutie Sme rodina má podľa jeho predsedu Borisa Kollára šancu dostať sa do parlamentu v budúcoročných voľbách.

 Známy podnikateľ a majiteľ súkromného rádia sa totiž rozhodol vstúpiť do politiky. Akú podporu voličov by hnutie mohlo dostať, si však netrúfol odhadnúť.

"Buď oslovím čo najviac voličov, alebo nie. Je to jednoduché," povedal dnes na tlačovej konferencii v Bratislave. Hnutie vzniklo premenovaním už zaregistrovanej regionálnej strany z východného Slovenska - Náš kraj. V utorok (10.11) sa konal jeho kongres, delegáti zvolili Kollára za predsedu. Podnikateľ odmietol tvrdenia, že stranu kúpil.

Premenovaním strany sa Kollár vyhol povinnosti vyzbierať aspoň 10.000 podpisov potrebných na registráciu úplne novej strany. Tú nezakladal, pretože do volieb by nestihol všetku potrebnú byrokraciu. O rozpočte strany hovoriť nechcel. Na reklamné aktivity však "nebude míňať milióny".

Kollár je majiteľom súkromného Fun rádia. Tvrdí, že obsah správ nebude ovplyvňovať v prospech hnutia. "Rozlišujem politiku od podnikania. Médium má samostatné vedenie, mimo operatívy som už roky," uviedol. Verejnosť však od neho nemôže chcieť, aby o ňom rádio neinformovalo. "Zo spravodajských agentúr si témy o hnutí majú právo čerpať," podotkol.

Podnikateľovými spolupracovníkmi sú Peter Pčolinský, Milan Krajniak a Rastislav Holúbek. Pčolinský spoluorganizoval protesty Gorila. Spolu s Krajniakom sú teraz jednými z autorov webu Konzervatívny výber. Holúbek je podnikateľom a Kollárovým dlhoročným priateľom. "Nevidím dôvod, prečo by sme v Konzervatívnom výbere nefungovali ďalej. Ak budem chcieť napísať svoj názor, priznám sa, že som v hnutí," uviedol Krajniak. Kollára nepozná dlho, názorovo sú si však blízki. Pčolinský pozná Kollára od roku 2012.

Hnutie má podľa Kollára chrániť rodiny na Slovensku pred ohrozením zvonku aj zvnútra. Vonkajšie ohrozenie vidí v migračnej kríze, podľa neho je to všetko riadené. Súčasnú imigráciu nazval inváziou a obsadením Európy. Ako chce krajinu pred migračnou vlnou chrániť, však zatiaľ nespresnil. Spolu s programom strany to chce ozrejmiť o pár dní.

Podnikateľovi na Slovensku prekáža nálada spoločnosti. Ľudia podľa neho veria, že úspech sa dá dosiahnuť len podvodom. "Vždy som podnikal slušne," vyhlásil. Tvrdí, že dokáže rozviazať ruky polícii, prokuratúre aj súdnictvu. "Môžem si dovoliť povedať, čo chcem. Nikdy som s nimi bandu nebil," konštatoval. Kollárovi prekážajú aj predražené tendre. Na Slovensku je podľa neho všetko rozkradnuté a rozobrané. "A preto vstupujem do politiky," dodal.

Inzercia

Odporúčame