Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. november 2015

Sagan došpurtoval do manželstva, oženil sa s Katarínou

Cyklista Peter Sagan došpurtoval do manželského prístavu a oženil sa s Katarínou Smolkovou.

Vernosť si sľúbili v rímskokatolíckom kostole sv. Kataríny Alexandrijskej v Dolnom Kubíne. Manželský pár vzbudil veľkú pozornosť, priestranstvo pred kostolom sa na pravé poludnie husto zaplnilo a ľudia, aj keď v drobnom daždi, trpezlivo čakali na to, kedy bude súčasný kráľ cestnej cyklistiky prichádzať a po slávnostnej omši spojenej s manželským obradom po takmer dvoch hodinách odchádzať.

Sagan prifrčal pred kostol na trabante so zelenou metalízou, nevesta zasa v bielom veteráne. Sagan pripomínal oblečením ruského oligarchu a stal sa terčom diváckeho obdivu, keď si ho chcel vari každý zvečniť do mobilov, či fotoaparátov. 

Majster sveta vo svojich 25 rokoch už dlhšie vyvolával dohady o  tom, kedy si naplánoval cirkevný obrad s Katarínou. Magický dátum so štyrmi jednotkami akoby symbolizoval jeho víťaznú náturu a maximalizmus. V septembri vybojoval v americkom Richmonde titul majstra sveta a k absolútnemu vrcholu pripojil teraz aj jeden z najvýznamnejších súkromných, sobáš. Dlhoročná priateľka Katarína Smolková sa spolu so Saganom objavovala na verejnosti pravidelne. O necelé dva roky staršia manažérka z Dolného Kubína svojou príťažlivosťou a krásou zaujala aj vo finále Miss Universe pred ôsmimi roky a aj jej zásluhou na poli reklamy popularita Petra Sagana vzrástla.

Sagan si bude minimálne rok obliekať dúhový dres majstra sveta, do symbolického, manželského sa však obliekol, ako v sľube zaznelo, možno na celý život.

Po obrade sa presunuli hostia do hotela Kempinski na Štrbskom Plese na svadobnú hostinu.

Inzercia

Odporúčame