Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Cirkev Dnes treba vedieť
04. júl 2021, 12:33

Pápež na Slovensku

František oznámil, že 12. – 15. septembra pricestuje na návštevu našej krajiny

František oznámil, že 12. – 15. septembra pricestuje na návštevu našej krajiny

Slovenské zástavy na Námestí sv. Petra vo Vatikáne. Foto – TASR/AP

Pápež navštívi Bratislavu, Košice, Prešov a Šaštín.

Svätý Otec František oznámil, že od 12. do 15. septembra 2021 pricestuje na návštevu Slovenska. Urobil tak po príhovore a modlitbe Anjel Pána vo Vatikáne.

„Som rád, že môžem oznámiť, že od 12. do 15. septembra, keď Pán Boh dá, pôjdem na Slovensko, aby som prišiel na pastoračnú návštevu,“ uviedol pápež František a zakýval slovenským pútnikom, ktorí so zástavami počúvali jeho slová na Námestí sv. Petra. 

„Popoludní predtým budem sláviť záverečnú svätú omšu na Medzinárodnom eucharistickom kongrese v Budapešti,“ pokračoval Svätý Otec.

„Zo srdca ďakujem všetkým, ktorí pripravujú túto cestu, a modlím sa za nich. Pomodlíme sa všetci za túto cestu a za osoby, ktoré pracujú na tom, aby to zorganizovali,“ dodal pápež František.

Riaditeľ Tlačového strediska Svätej stolice Matteo Bruni vo vyhlásení krátko nato upresnil, že pápež navštívi Bratislavu, Prešov, Košice a Šaštín. „Program návštevy bude zverejnený v nasledujúcom období,“ dodal vatikánsky hovorca.


Pozrite si, ako pápež František oznamuje návštevu Slovenska.

Predseda Konferencie biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský označil pápežove slová za mimoriadne radostnú správu. „Veľmi sa teším. Myslím, že mnohí z nás sa skutočne v tejto chvíli s veľkou radosťou vracajú k spomienke aj na návštevu Svätého Otca Jána Pavla II.,“ vyhlásil arcibiskup Zvolenský.

Zároveň všetkých ľudí vyzval, aby sa začali vnútorne pripravovať na pápežovu návštevu a vypočuli jeho posolstvo.

Inzercia

„Je to posolstvo vnímavosti k tým, ktorí trpia, ktorí sú na okraji spoločnosti, ktorí sú nejakým spôsobom núdzni, či v oblasti materiálnej, alebo duchovnej. Potom je tu jeho veľká starostlivosť o dobro rodiny, veľká vnímavosť pre potreby mládeže. Tieto témy iste budú aj obsahom návštevy pápeža Františka na Slovensku. Myslím, že v tejto oblasti môžeme očakávať veľké duchovné posilnenie,“ dodal bratislavský arcibiskup.

Z pápežovho príchodu sa teší aj prezidentka Zuzana Čaputová. „Som veľmi rada, že pápež František prijal pozvanie a dnes potvrdil svoju návštevu Slovenska v septembri tohto roka. Keď som sa s ním v decembri vo Vatikáne stretla, hovoril mi o tom, ako mu je Slovensko srdcu blízke. Tieto jeho slová potvrdzuje aj fakt, že sa na Slovensku plánuje zdržať dlhšie. Verím, že prítomnosť pápeža Františka bude pre nás všetkých posolstvom zmierenia a nádeje v zložitých časoch, ktoré žijeme,“ uviedla hlava štátu.

Na sociálnej sieti reagoval na príchod pápeža aj premiér Eduard Heger: „Veľmi si vážim jeho rozhodnutie zavítať práve na Slovensko. Po náročnom roku poteší a povzbudí mnohých ľudí. Rovnako sa teším na osobné stretnutie, bude to pre mňa česť.“

Hlava Katolíckej cirkvi pricestuje do našej krajiny po štvrtýkrát. V rokoch 1990, 1995 a 2003 na Slovensko zavítal pápež Ján Pavol II.

Dnes treba vedieť

pred 23 minútami

Počasie: Oblačno až zamračené. Na mnohých miestach sneženie, v Žilinskom kraji a na Spiši výdatné. Spočiatku aj dážď so snehom alebo dážď. Lokálne snehové jazyky a záveje, ojedinele poľadovica. Silno veterno a v priebehu dňa ochladzovanie. Denná teplota -3 až +5 stupňov. Severozápadný až severný vietor do 60, v nárazoch do 90 km/h. Na horách búrlivý vietor až orkán! (shmú)

pred 10 hodinami

Na úseku medzi Martinom a Ružomberkom sa vodiči zdržia viac ako štyri hodiny. Najhoršia situácia je podľa policajtov na úseku Kraľovany – Šútovo. Medzi Martinom a Ružomberkom sa skrížilo a zapadlo až 15 kamiónov. (tasr)

pred 11 hodinami
pred 11 hodinami

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo strelil svoj premiérový gól v drese Al-Nassr v zápase 15. kola najvyššej súťaže v Saudskej Arábii. Tridsaťsedemročný Ronaldo sa po odchode z Manchestru United dohodol s klubom z Rijádu na dvaapolročnej zmluve, v tíme plní funkciu kapitána. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.