Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. jún 2021, 08:30

Americký guliar Ryan Crouser vytvoril v Eugene nový svetový rekord

Dvadsaťosemročný Američan prekonal doterajšie maximum krajana Randyho Barnesa z roku 1990 o 25 centimetrov.

Úradujúci olympijský víťaz vo vrhu guľou Ryan Crouser vytvoril na mítingu v Eugene nový svetový rekord výkonom 23,37 metra.

Crouser pokoril jeden z najstarších svetových rekordov v atletike. Svoje možnosti naznačil už v piatkovej kvalifikácii, keď jeho výkon 22,92 m bol piaty najlepší v histórii. Vo večernom finále sa zahrieval pokusmi 22,61, 22,55 a 22,73 a štvrtým pokusom napokon vytvoril rekord.

"V tej sekunde, keď guľa opustila moju ruku, som vedel, že to bude dobré," vyznal sa Crouser. "Je za tým množstvo práce a obety. Cítil som pred finále obrovské sebavedomie, no nič som od toho neočakával. Už mi rekord pákrát tesne unikol, veľakrát som to silil, tentoraz som zostal uvoľnený a sústredil sa len na to, aby som zrealizoval môj plán. To bol kľúč k úspechu," citovala nového svetového rekordéra agentúra AP.

Podujatie na Hayward Field v Eugene bolo kvalifikáciou amerických atlétov na OH 2020, Crouser si tak zabezpečil miestenku do Tokia vo veľkom štýle. Olympijský šampión z Ria 2016 už v tomto roku utvoril halový svetový rekord, keď výkonom 22,82 m na mítingu v Arkansase takisto prekonal Barnesov zápis. V Eugene skončil za ním na druhom mieste jeho veľký rival a majster sveta z roku 2019 Joe Kovacs (22,34), tretí bol Payton Otterdahl (21,92).

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 minútami

Už druhé leto sme pre pandémiu motivovaní stráviť dovolenku na Slovensku a podporiť tak miestny domáci ruch, ktorý si v poslednom období prešiel ťažkým obdobím. Aj keď máte pocit, že všetky známe turistické destinácie už poznáte, stále existuje viacero slepých miest na mape, ktoré sa oplatí vyplniť vlastnou cestovateľskou skúsenosťou. Z dvadsiatky precestovaných miest naprieč celým Slovenskom vyberáme osem najzaujímavejších.

pred hodinou

Búrky, ktoré majú v priebehu nedele zasiahnuť celú krajinu, majú na západnom a strednom Slovensku udrieť s väčšou silou a intenzitou. Upozorňuje na to SHMÚ, ktorý pred búrkami na západnom a strednom Slovensku vydal výstrahu vyššieho, 2. stupňa. (tasr)

pred 2 hodinami

Manželka britského premiéra Borisa Johnsona oznámila, že je tehotná. Carrie Johnsonová uviedla, že sa cíti „neuveriteľne požehnaná“. Odhalila, že začiatkom tohto roka potratila. Prvé dieťa Johnsonovcov, Wilfred, sa narodilo v apríli 2020. Dvojica sa zosobášila v máji tohto roka na súkromnom obrade vo Westminsterskej katedrále v Londýne. (tasr)

Inzercia

Inzercia