Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. jún 2021, 17:20

V košickej nemocnici dočasne upravili poskytovanie zdravotnej starostlivosti

Po štvrtkovom požiari v budove urgentného príjmu na Rastislavovej ulici je situácia stabilizovaná.

Situácia v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura Košice je po štvrtkovom požiari stabilizovaná. V takzvanej Starej nemocnici nateraz poskytujú ambulantnú starostlivosť v štandardnom režime, okrem traumatológie, ktorá bude poskytovaná na pracovisku na Triede SNP.

„Ihneď, ako nám to situácia umožní, budeme postupne vracať kliniky, oddelenia do pôvodného režimu. Nateraz sme nariadili dočasnú zmenu organizácie práce a dočasne sme reprofilizovali lôžka v oboch našich areáloch. Všetky akútne operačné výkony traumatológie budú vykonávané na Triede SNP,“ spresnil na piatkovom brífingu výkonný riaditeľ nemocnice pre liečebno-preventívnu starostlivosť Ľuboslav Beňa.

Vo štvrtok večer posilnili urgentnú službu na Triede SNP a riešili odklon urgentných trauma pacientov, ktorí vyžadujú neodkladnú zdravotnú starostlivosť. „Aktuálnu situáciu stále monitorujeme a vyhodnocujeme priebežne podľa vzniknutých nepredvídateľných okolností,“ dodal.

Pracoviská II. chirurgická klinika, Urologické oddelenie, Gynekologicko – pôrodnícke oddelenie v budove monobloku na Rastislavovej ulici naďalej poskytujú zdravotnú starostlivosť v štandardnom režime.

Požiarom boli zasiahnuté priestory septického oddelenia Kliniky úrazovej chirurgie. Jej primár Ľuboš Tomčovčík spresnil, že z dôvodu zadymenia museli evakuovať 56 pacientov. Presunuli ich v rámci svojej nemocnice a čiastočne aj do okolitých nemocníc.

„Evakuáciu realizovali priamo naši zamestnanci, odťahovali pacientov na lôžkach mimo budovu. Tým sme dosiahli to, že ani jeden nebol zranený,“ povedal s tým, že požiar vypukol na oddelení, kde sa realizovala hygienická maľba. K príčine sa vyjadriť nevedel.

Generálny riaditeľ nemocnice Ján Slávik uviedol, že prvotné odhady spôsobené požiarom hovoria o škode vo výške do pol milióna eur. Oboznámiť sa s aktuálnou situáciou prišiel v rámci svojho pracovného programu v Košiciach aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO), ktorý ocenil postup zdravotníkov aj záchranárov. „Budeme sa snažiť aj zo strany ministerstva zdravotníctva pomôcť nemocnici túto nepríjemnú situáciu riešiť,“ povedal.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 16 minútami

Už druhé leto sme pre pandémiu motivovaní stráviť dovolenku na Slovensku a podporiť tak miestny domáci ruch, ktorý si v poslednom období prešiel ťažkým obdobím. Aj keď máte pocit, že všetky známe turistické destinácie už poznáte, stále existuje viacero slepých miest na mape, ktoré sa oplatí vyplniť vlastnou cestovateľskou skúsenosťou. Z dvadsiatky precestovaných miest naprieč celým Slovenskom vyberáme osem najzaujímavejších.

pred 2 hodinami

Búrky, ktoré majú v priebehu nedele zasiahnuť celú krajinu, majú na západnom a strednom Slovensku udrieť s väčšou silou a intenzitou. Upozorňuje na to SHMÚ, ktorý pred búrkami na západnom a strednom Slovensku vydal výstrahu vyššieho, 2. stupňa. (tasr)

pred 2 hodinami

Manželka britského premiéra Borisa Johnsona oznámila, že je tehotná. Carrie Johnsonová uviedla, že sa cíti „neuveriteľne požehnaná“. Odhalila, že začiatkom tohto roka potratila. Prvé dieťa Johnsonovcov, Wilfred, sa narodilo v apríli 2020. Dvojica sa zosobášila v máji tohto roka na súkromnom obrade vo Westminsterskej katedrále v Londýne. (tasr)

Inzercia

Inzercia