Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. jún 2021, 14:57

Prokurátor žiada kolúznu väzbu pre obvineného z akcie Mýtnik II

Architekt Miroslav Slahučka je obvinený zo zločinu prijímania úplatku.

"Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal návrh na vzatie do väzby obvineného M. S. (na jednu osobu), obvineného zo zločinu prijímania úplatku z dôvodu kolúznej väzby," spresnila hovorkyňa.

NAKA vo štvrtok uskutočnila akciu Mýtnik II, pričom obvinila šesť osôb z trestných činov legalizácie príjmu z trestnej činnosti, korupcie a machinácie pri verejnom obstarávaní i verejnej dražbe.

Zadržala dve osoby, pričom bývalý podpredseda Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) a expodpredseda predstavenstva MH Manažment Andrej H. bol vo štvrtok podvečer prepustený zo zadržania.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 46 minútami

„Nespravil som žiadnu väčšiu chybu a dokonca som zrezával z nájazdov, v ktorých som potreboval zrýchliť. Myslím si, že toto bola taká kvalitná jazda, akú by som chcel predvádzať stále,“ povedal Jakub Grigar, ktorý získal na olympiáde v Tokiu pre Slovensko striebornú medailu. (tasr)

pred hodinou

Pred 780 rokmi vtrhli do Uhorska Mongoli. Takmer zničili vyvíjajúce sa stredoveké kráľovstvo. Záchrana napokon prišla z ich vlastných radov. Vojská sa stiahli do domoviny, lebo po úmrtí veľkého chána sa čakal boj o nástupníctvo v tejto ohromnej ríši. Píše Jozef Hajko.

Inzercia

Inzercia