Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. jún 2021, 14:59

Niektorým nemocniciam neboli vyplatené výdavky za hospodársku mobilizáciu

Ministerstvo financií tvrdí, že peniaze postupne posiela.

Niektorým nemocniciam združeným v Asociácii nemocníc Slovenska (ANS) neboli doteraz vyplatené finančné prostriedky za február až apríl tohto roka. Určené boli na hospodársku mobilizáciu v súvislosti s vyhlásením núdzového stavu na zabezpečenie riešenia druhej vlny pandémie nového koronavírusu. TASR o tom informoval riaditeľ Kancelárie ANS Miroslav Valaštík.

ANS tvrdí, že Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR podklady spracovalo a zaslalo v polovici mája na podpis o uvoľnenie prostriedkov Ministerstvu financií SR.

"Tieto prostriedky v tejto dobe chýbajú v rozpočtoch nemocníc a dostávajú ich do situácií, keď nemajú na včasné uhrádzanie záväzkov voči dodávateľom, čo následne spôsobuje problémy pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti," uviedla asociácia.

V tejto súvislosti sa obrátila aj na ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO).

Ako v reakcii pre TASR uviedol tlačový odbor Ministerstva financií SR, rezort zaslal žiadosti o uvoľnenie prostriedkov na úhradu výdavkov subjektom hospodárskej mobilizácie za mesiace február až apríl 2021 v sume 48 366 025 eur, a to 24. mája a 9. júna. "MF SR požadovanú sumu akceptovalo a rozpočtovým opatrením z dňa 14. júna 2021 uvoľňuje danú sumu pre Ministerstvo zdravotníctva SR," dodal rezort financií.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 14 minútami

Počasie: Bude slnečno, miestami prechodne zväčšená oblačnosť a ojedinele prehánky alebo búrky. Veľmi teplo a miestami dusno. Najvyššia denná teplota 29 až 34, na Kysuciach, Orave a pod Tatrami väčšinou okolo 27 st. (shmú)

pred 9 hodinami

Ak sa chystáte stráviť letnú dovolenku na Slovensku, zaujímavý tip na návštevu a spoznávanie kultúry a histórie Slovákov ponúka riaditeľ inštitútu INESS Richard Ďurana. Prvé slovenské gymnázium v Revúcej. „Historicky prvé gymnaziálne skúšky dospelosti (dnes maturita) v slovenskom jazyku sa konali v roku 1868 v budove evanjelického kostola v Revúcej. Ich obsahom bol preklad z latinského jazyka do slovenského jazyka a naopak, z gréckeho jazyka do slovenského, kompozícia v slovenskom, maďarskom a nemeckom jazyku, ako aj tri príklady z matematiky a fyziky. Na záver sa študenti podrobili aj ústnym skúškam Pripomínam – ak by ste sa chceli zamyslieť nad penzom vedomostí dnešných študentov - išlo o gymnázium, dnešnú strednú školu."

V pondelok som navštívil budovu prvého slovenského gymnázia v Revúcej. Dozvedel som sa aj veci, ktoré sú pre študentov v...

Uverejnil používateľ Richard Durana Štvrtok 29. júla 2021
pred 10 hodinami

Inzercia

Inzercia