Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. jún 2021, 14:48

V Poľsku zadržali 12 členov gangu, ktorý údajne pašoval zbrane zo Slovenska

Rôzne typy zbraní a munície končili na čiernom trhu v Poľsku, na Ukrajine a v Rusku.

Poľská polícia zadržala vo štvrtok 12 ľudí v súvislosti s pašovaním zbraní. Počas razií tiež zhabala 96 kusov strelných zbraní, informoval európsky policajný úrad Europol, podľa ktorého mal kriminálny gang pašovať zbrane zo Slovenska do Poľska, Ruska a na Ukrajinu.

Polícia razie vykonala v spolupráci s Europolom, poľskou pohraničnou strážou a poľskou agentúrou pre vnútornú bezpečnosť (ABW). Všetkých 12 zadržaných – poľských občanov vo veku 32 až 60 rokov – už obvinili v súvislosti so zapojením do nelegálnej kriminálnej organizácie.

Počas domových prehliadok v Svätokrížskom a Lodžskom vojvodstve v strednej časti Poľska polícia zaistila 96 kusov strelných zbraní vrátane revolverov, pištolí, automatických pušiek a ručných guľometov. Úrady tiež zhabali niekoľko tisíc kusov munície rozličného kalibru a jeden ručný granát, priblížil Europol.

Okrem zbraní polícia tiež zaistila hotovosť v hodnote viac ako 50 000 eur, 14 rastlín konope a malé množstvo amfetamínu.

Štvrtkové razie sú súčasťou širšieho vyšetrovania vedeného poľskou pohraničnou strážou, ktorá za posledné dva roky zaistila takmer 200 strelných zbraní a zhruba 2700 kusov munície. Vyšetrovanie tiež vyústilo do zatknutia ďalších 15 osôb – deviatich Ukrajincov, piatich Poliakov a jedného Rusa.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 11 hodinami

Rokovanie parlamentu do 21. hodiny prerušili. Prestávku vyhlásil podpredseda snemovne Gábor Grendel. V pléne chýbal spravodajca k vládnej novele, ktorá predpokladá, že Úrad verejného zdravotníctva by mal pri tvorbe protipandemických opatrení prihliadať na digitálny COVID preukaz. (tasr)

pred 12 hodinami

Negatívny postoj k očkovaniu vyjadrila necelá tretina Čechov, presne 23 percent. Záujem o očkovanie pritom prejavilo až 70 percent obyvateľov Česka, zvyšných sedem percent stále váha. Vyplýva to z prieskumu tamojšieho Centra pre výskum verejnej mienky. (tasr)
 

pred 12 hodinami

Nemecký cyklista Simon Geschke je ďalší športovec, ktorý sa pred svojím štartom na OH v Tokiu nakazil koronavírusom. Nemecký olympijský a športový výbor uviedol, že druhý Geschkeho test potvrdil pozitívny výsledok prvého a 35-ročný jazdec tak príde o účasť v sobotňajších hromadných pretekoch. (tasr)

pred 12 hodinami

Väčšina zákonodarcov v africkej krajine Sierra Leone hlasovala za zrušenie trestu smrti. Ten bude v tejto západoafrickej krajine nahradený doživotným väzením alebo trestom odňatia slobody v dĺžke najmenej 30 rokov. Rozhodnutie parlamentu však ešte musí svojím podpisom potvrdiť prezident krajiny Maada Bio. (tasr)

pred 13 hodinami

Počty prípadov nákazy koronavírusom v Taliansku zreteľne vzrástli. Sedemdňová incidencia stúpla za týždeň v celej krajine na v priemere 41 infekcií na 100-tisíc obyvateľov, kým pred týždňom to bolo ešte iba 19. Viacero prípadov infekcie zaznamenali medzi mladými ľuďmi. (tasr)