Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. jún 2021, 16:11

Maďarská polícia predvolala šéfa opozičného Jobbiku

Pétera Jakaba si predvolali pre priestupok z mája, keď porušil protipandemické opatrenia.

Maďarská polícia si predvolala predsedu opozičnej strany Jobbik Pétera Jakaba, aby ho následne vypočula v súvislosti so spáchaním priestupku, ktorého sa v máji dopustil nedodržaním protipandemických opatrení.

Informoval o tom v stredu spravodajský server 24.hu.

Opozičný poslanec premietal 18. mája - v čase zákazu nočného vychádzania - na stenu parlamentu nápis "Zlodeji musia zaplatiť!", pod ktorým boli umiestnené fotografie premiéra Viktora Orbána a jemu blízkeho podnikateľa Lőrincza Mészárosa.

Jakab na Facebooku uviedol, že ak v parlamente povie pravdu, potrestá ho predseda zákonodarného zboru László Kövér, ako sa to stalo v uplynulých týždňoch.

"Ak premietnem na parlament, že zlodeji musia zaplatiť, tak musím ísť na políciu," dodal s poznámkou, že na vypočúvanie tak nechodia zlodeji, ale on. O niekoľko mesiacov by sa to však malo zmeniť, podotkol predseda Jobbiku, čím mal podľa servra 24.hu na mysli nadchádzajúce parlamentné voľby v roku 2022.

Zásahová jednotka polície obkolesila 19. mája o 01.21 h na dunajskom nábreží pri parlamente Jakaba a štyroch novinárov. Jakab, ktorého vtedy hliadka legitimovala, povedal, že premietaním na stenu budovy parlamentu chcel prejaviť svoj názor. Hliadka, ktorá odôvodnila zásah porušením ochranných opatrení, podala hlásenie príslušnému priestupkovému orgánu.

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami

Rokovanie parlamentu do 21. hodiny prerušili. Prestávku vyhlásil podpredseda snemovne Gábor Grendel. V pléne chýbal spravodajca k vládnej novele, ktorá predpokladá, že Úrad verejného zdravotníctva by mal pri tvorbe protipandemických opatrení prihliadať na digitálny COVID preukaz. (tasr)

pred 10 hodinami

Negatívny postoj k očkovaniu vyjadrila necelá tretina Čechov, presne 23 percent. Záujem o očkovanie pritom prejavilo až 70 percent obyvateľov Česka, zvyšných sedem percent stále váha. Vyplýva to z prieskumu tamojšieho Centra pre výskum verejnej mienky. (tasr)
 

pred 11 hodinami

Nemecký cyklista Simon Geschke je ďalší športovec, ktorý sa pred svojím štartom na OH v Tokiu nakazil koronavírusom. Nemecký olympijský a športový výbor uviedol, že druhý Geschkeho test potvrdil pozitívny výsledok prvého a 35-ročný jazdec tak príde o účasť v sobotňajších hromadných pretekoch. (tasr)

pred 11 hodinami

Väčšina zákonodarcov v africkej krajine Sierra Leone hlasovala za zrušenie trestu smrti. Ten bude v tejto západoafrickej krajine nahradený doživotným väzením alebo trestom odňatia slobody v dĺžke najmenej 30 rokov. Rozhodnutie parlamentu však ešte musí svojím podpisom potvrdiť prezident krajiny Maada Bio. (tasr)

pred 12 hodinami

Počty prípadov nákazy koronavírusom v Taliansku zreteľne vzrástli. Sedemdňová incidencia stúpla za týždeň v celej krajine na v priemere 41 infekcií na 100-tisíc obyvateľov, kým pred týždňom to bolo ešte iba 19. Viacero prípadov infekcie zaznamenali medzi mladými ľuďmi. (tasr)