Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. jún 2021, 20:33

Prestížna katolícka univerzita na svojom webe podporila Pride

„Každý jún v USA vidíme, ako sa oslavuje Pride month ako pamiatka na Stonewallské nepokoje. Počas tohto mesiaca by sme mali zistiť, aké zásluhy majú LGBTQ+ Američania a rozširovať povedomie o snahe nastoliť spravodlivosť a rovnosť príležitostí pre LGBTQ+ komunitu,“ uvádza univerzita.

Catholic News Agency informovala o tom, že sa na webovej stránke Univerzity Notre Dame du Lac nachádzajúcej sa v štáte Indiana objavil príspevok, ktorý oslavuje „Pride month“, teda mesiac jún, ktorý má byť venovaný LGBTI komunite.

„Každý jún v Spojených štátoch vidíme, ako sa oslavuje Pride month ako pamiatka na Stonewallské nepokoje. Počas tohto mesiaca by sme mali zistiť, aké zásluhy majú LGBTQ+ Američania a rozširovať povedomie o snahe nastoliť spravodlivosť a rovnosť príležitostí pre LGBTQ+ komunitu,“ uvádza univerzita.

K príspevku boli pripojené aj internetové odkazy, pomocou ktorých sa čitateľ mohol dozvedieť viac o Stonewallských nepokojoch, čo boli vlastne násilné demonštrácie LGBTI komunity prebiehajúce na prelome júna a júla 1969 v New Yorku. Vypukli po tom, ako polícia vtrhla do gay baru Stonewall Inn.

Univerzita Notre Dame du Lac je prestížna katolícka univerzita, ktorá bola založená v roku 1842 siedmimi bratmi z Kongregácie Svätého Kríža.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

Ak sa chystáte stráviť letnú dovolenku na Slovensku, zaujímavý tip na návštevu a spoznávanie kultúry a histórie Slovákov ponúka riaditeľ inštitútu INESS Richard Ďurana. Prvé slovenské gymnázium v Revúcej. „Historicky prvé gymnaziálne skúšky dospelosti (dnes maturita) v slovenskom jazyku sa konali v roku 1868 v budove evanjelického kostola v Revúcej. Ich obsahom bol preklad z latinského jazyka do slovenského jazyka a naopak, z gréckeho jazyka do slovenského, kompozícia v slovenskom, maďarskom a nemeckom jazyku, ako aj tri príklady z matematiky a fyziky. Na záver sa študenti podrobili aj ústnym skúškam Pripomínam – ak by ste sa chceli zamyslieť nad penzom vedomostí dnešných študentov - išlo o gymnázium, dnešnú strednú školu."

V pondelok som navštívil budovu prvého slovenského gymnázia v Revúcej. Dozvedel som sa aj veci, ktoré sú pre študentov v...

Uverejnil používateľ Richard Durana Štvrtok 29. júla 2021
pred 8 hodinami
pred 10 hodinami

Situácia v premávke liniek bratislavskej MHD, ktorých ovplyvňuje blokáda ulíc v okolí Hodžovho námestia, je nezmenená. Linky, ktoré Hodžovým námestím bežne predchádzajú, jazdia pozmenenými trasami a na konci podjazdu pod Hodžovým námestím naďalej stojí uviaznutý autobus č. 80. Situácia v centre Bratislavy ovplyvňuje dopravu aj na iných miestach, Dopravný podnik Bratislava preto upozorňuje, že cestujúci musia rátať aj s prípadným miernym, niekoľkominútovým meškaním liniek. (tasr)

Inzercia

Inzercia