Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. jún 2021, 18:41

Lekár v Británii, ktorý chemicky zastavoval ženám potraty, s tým musí prestať

Nariadil mu to lekársky úrad.

Ako informoval Christian Concern, Dr. Dermotovi Kearneymu z Veľkej Británie, ktorý bol v minulosti prezidentom Katolíckej lekárskej organizácie v tejto krajine, úrad zakázal poskytovanie chemického zastavenia potratu. Má s tým prestať na 18 mesiacov, kým nebude jeho činnosť dostatočne prešetrená.

Úrad, ktorý toto rozhodnutie spravil, sa nazýva Súdna lekárska služba a ide o orgán, ktorý prijíma sťažnosti na lekárov z celej Veľkej Británie.

Dr. Dermot Kearney pomáhal ženám, ktoré užili potratovú tabletku a potom si to rozmysleli. V takýchto prípadoch im predpisoval progesterón, čo je prírodný hormón, ktorý údajne dokáže zvrátiť účinky mifepristonu (potratovej tabletky).

Andrea Williamsová, riaditeľka Kresťanského právneho centra, o úradnom kroku, ktorý Kearneymu túto činnosť zakázal, tvrdí: „Je to doktor, ktorému niekto zakázal zachraňovať životy a poskytovať ženám prvotriednu odbornú pomoc počas krízy. Asi niečo robíme zle, keď všade počúvame, ako musíme urobiť všetko možné pre ochranu životov ľudí kvôli koronavírusu, a pritom zakážeme doktorovi zachraňovať životy detí.“

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 12 minútami

Počasie: Bude slnečno, miestami prechodne zväčšená oblačnosť a ojedinele prehánky alebo búrky. Veľmi teplo a miestami dusno. Najvyššia denná teplota 29 až 34, na Kysuciach, Orave a pod Tatrami väčšinou okolo 27 st. (shmú)

pred 9 hodinami

Ak sa chystáte stráviť letnú dovolenku na Slovensku, zaujímavý tip na návštevu a spoznávanie kultúry a histórie Slovákov ponúka riaditeľ inštitútu INESS Richard Ďurana. Prvé slovenské gymnázium v Revúcej. „Historicky prvé gymnaziálne skúšky dospelosti (dnes maturita) v slovenskom jazyku sa konali v roku 1868 v budove evanjelického kostola v Revúcej. Ich obsahom bol preklad z latinského jazyka do slovenského jazyka a naopak, z gréckeho jazyka do slovenského, kompozícia v slovenskom, maďarskom a nemeckom jazyku, ako aj tri príklady z matematiky a fyziky. Na záver sa študenti podrobili aj ústnym skúškam Pripomínam – ak by ste sa chceli zamyslieť nad penzom vedomostí dnešných študentov - išlo o gymnázium, dnešnú strednú školu."

V pondelok som navštívil budovu prvého slovenského gymnázia v Revúcej. Dozvedel som sa aj veci, ktoré sú pre študentov v...

Uverejnil používateľ Richard Durana Štvrtok 29. júla 2021
pred 10 hodinami

Inzercia

Inzercia