Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. jún 2021, 16:25

Prieskum AKO

Voľby by vyhral Hlas so ziskom 21 percent, nasleduje SaS a Smer

Voľby by vyhral Hlas so ziskom 21 percent, nasleduje SaS a Smer

Do parlamentu by sa dostalo aj OĽaNO s 9 percentami, Progresívne Slovensko so ziskom 8,3 percenta a Sme rodina s podporou 7,8 percenta hlasov. Hranicu päť percent by prekročilo aj KDH a Aliancia.

Ak by sa parlamentné voľby konali v júni, vyhrala by strana Hlas so ziskom 21 percent hlasov. Na druhom mieste by skončila SaS s podporou 13,9 percenta. Tretí by bol Smer s 10,6 percenta hlasov.

Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO na vzorke 1000 respondentov.

Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie OĽaNO s deviatimi percentami, hnutie Progresívne Slovensko (PS) so ziskom 8,3 percenta a Sme rodina s podporou 7,8 percenta hlasov. Hranicu päť percent by prekročilo aj KDH s 5,3 percenta a Aliancia s 5,2 percenta hlasov.

Do parlamentu by sa nedostala strana Za ľudí (3,6 percenta) ani SNS (3,1 percenta). Pred jej bránami by zostala aj ĽSNS so ziskom troch percent. Republika by získala 2,8 percenta, Dobrá voľba 2,5 percenta a Spolu – občianska demokracia 1,6 percenta. Maďarské fórum by získalo 1,4 percenta. Socialisti.sk a KSS by skončili s rovnakým výsledkom 0,3 percenta. Demokratická strana by mala 0,2 percenta a Slovenské hnutie obrody 0,1 percenta.

Hlas by podľa týchto výsledkov získal 39 postov v parlamente, SaS 26 a Smer-SD 20 kresiel. OĽaNO by malo 17 poslancov, PS 15 a Sme rodina 14 zástupcov v NR SR. KDH by získalo 10 mandátov a Aliancia deväť.

Prieskum prebiehal telefonicky od 7. do 11. júna, nemal objednávateľa, konal sa v rámci multitematického zberu dát.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 40 minútami

Počasie: Bude slnečno, miestami prechodne zväčšená oblačnosť a ojedinele prehánky alebo búrky. Veľmi teplo a miestami dusno. Najvyššia denná teplota 29 až 34, na Kysuciach, Orave a pod Tatrami väčšinou okolo 27 st. (shmú)

pred 10 hodinami

Ak sa chystáte stráviť letnú dovolenku na Slovensku, zaujímavý tip na návštevu a spoznávanie kultúry a histórie Slovákov ponúka riaditeľ inštitútu INESS Richard Ďurana. Prvé slovenské gymnázium v Revúcej. „Historicky prvé gymnaziálne skúšky dospelosti (dnes maturita) v slovenskom jazyku sa konali v roku 1868 v budove evanjelického kostola v Revúcej. Ich obsahom bol preklad z latinského jazyka do slovenského jazyka a naopak, z gréckeho jazyka do slovenského, kompozícia v slovenskom, maďarskom a nemeckom jazyku, ako aj tri príklady z matematiky a fyziky. Na záver sa študenti podrobili aj ústnym skúškam Pripomínam – ak by ste sa chceli zamyslieť nad penzom vedomostí dnešných študentov - išlo o gymnázium, dnešnú strednú školu."

V pondelok som navštívil budovu prvého slovenského gymnázia v Revúcej. Dozvedel som sa aj veci, ktoré sú pre študentov v...

Uverejnil používateľ Richard Durana Štvrtok 29. júla 2021
pred 10 hodinami

Inzercia

Inzercia