Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. jún 2021, 20:30

Slovenské akvabely Nada Daabousová s Chiarou Dikyovou sa na olympijskej kvalifikácii v Barcelone neprebojovali na OH 2020 v Tokiu. Po absolvovaní voľných a technických zostáv párov obsadili 16. miesto a nepostúpili do nedeľného 12-členného finále. (tasr)

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 25 minútami

Občania Maďarska, ktorí sa nenechajú zaočkovať proti ochoreniu Covid-19, nebudú mať zdarma PCR testy, ktoré sú podmienkou operačných zákrokov a zdravotnej rehabilitácie. Uviedla to maďarská vláda v reakcii na stanovisko verejného ochrancu práv Ákosa Kozmu, podľa ktorého požadovať platbu za testy v uvedených prípadoch porušuje právo. (tasr)

pred 31 minútami

Polovica populácie Euróspskej únie je už plne zaočkovaná proti Covidu-19

EÚ tak predbehla vo vakcinácii Spojené štáty, kde je v súčasnosti plne zaočkovaných 49,7 percenta populácie.

pred 58 minútami

Anglicko a Wales minulý rok zaznamenali najvyšší počet úmrtí v dôsledku predávkovania sa omamnými a psychotropnými látkami. Počet úmrtí je najvyšší od roku 1993, keď začali úrady viesť túto štatistiku. Takmer polovica všetkých prípadov súvisela s užívaním opiátov. Takmer desať percent úmrtí malo na svedomí predávkovanie sa kokaínom. (tasr)

pred 2 hodinami

Polícia na Sicílii zadržala dvoch mužov, ktorí boli údajne prichytení pri zakladaní lesných požiarov. Podozriví vo veku 80 a 25 rokov sa očividne pokúšali založiť oheň v horskej oblasti Monti Nebrodi, ktorej časť je aj národným parkom. Pohotovostné služby v utorok uviedli, že po celej krajine prebieha 1130 hasičských operácií. (tasr)

Inzercia

Inzercia