Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. jún 2021, 13:02

V Taliansku zadržali muža hľadaného v prípade úmrtia 39 vietnamských migrantov

Tých našli v októbri 2019 udusených v zadnej časti chladiarenského nákladného auta.

Stefan Damian Dragos - 28-ročný občan Rumunska - je obvinený z poskytnutia nákladného auta, v ktorom boli migranti do Británie prepašovaní, píše sa v policajnom vyhlásení. Policajti zatkli hľadaného muža na základe britského zatykača v Miláne. Podľa polície je zdržaný muž členom "kriminálnej organizácie zameranej na nezákonnú imigráciu".

Telá obetí vo veku 15 až 44 rokov našli v októbri 2019 v juhovýchodnom anglickom prístave Purfleet neďaleko Londýna. Po niekoľkých hodinách v zapečatenom závese sa v obrovskej horúčave udusili.

Za pašovanie a zabitie 39 vietnamských migrantov odsúdil britský súd v januári tohto roka štvoricu mužov. Hlavných vinníkov, Ronana Hughesa a Gheorgheho Nicaa, odsúdil súd v Londýne na 20 a 27 rokov za mrežami. Sudcovia uznali za vinných zo zabitia migrantov aj dvoch vodičov nákladných vozidiel: Eamonn Harrison dostal 18 rokov a Maurice Robinson, ktorý po náves prišiel a našiel telá, bol odsúdený na 13 rokov odňatia slobody.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Búrky, ktoré majú v priebehu nedele zasiahnuť celú krajinu, majú na západnom a strednom Slovensku udrieť s väčšou silou a intenzitou. Upozorňuje na to SHMÚ, ktorý pred búrkami na západnom a strednom Slovensku vydal výstrahu vyššieho, 2. stupňa. (tasr)

pred hodinou

Manželka britského premiéra Borisa Johnsona oznámila, že je tehotná. Carrie Johnsonová uviedla, že sa cíti „neuveriteľne požehnaná“. Odhalila, že začiatkom tohto roka potratila. Prvé dieťa Johnsonovcov, Wilfred, sa narodilo v apríli 2020. Dvojica sa zosobášila v máji tohto roka na súkromnom obrade vo Westminsterskej katedrále v Londýne. (tasr)

Inzercia

Inzercia