Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. jún 2021, 21:59

Británia hlási 8125 nových nakazených, lekári vyzývajú na odklad uvoľňovania

Spojené kráľovstvo hlásilo v piatok 8125 nových prípadov ochorenia COVID-19 za posledných 24 hodín – je to najvyšší denný počet od 26. februára, keď krajina zaznamenala 8523 prípadov nákazy. Informovala o tom britská stanica Sky News.

Pre porovnanie, vo štvrtok vláda hlásila 7393 infikovaných a minulý piatok 6238 nakazených.

Najnovšie denné údaje takisto ukazujú 17 obetí, ktoré zomreli do 28 dní od pozitívneho testu na koronavírus.

Prvú dávku vakcíny dostalo za posledných 24 hodín 201 607 ľudí a druhú dávku vpichli 308 038 ľuďom. Celkovo je teraz v Spojenom kráľovstve zaočkovaných jednou dávkou 41 088 485 osôb a oboma dávkami 29 165 140 osôb.

Nárast prípadov viedol Združenie britských lekárov (BMA) k výzve, aby sa odložilo uvoľňovanie všetkých protipandemických obmedzení plánované na 21. júna.

Výzva prišla po tom, čo denník The Times informoval, že ministri uvažujú nad štvortýždňovým odkladom plánu uvoľňovania lockdownu, aby ľudia dostali viac času na zaočkovanie oboma dávkami vakcíny.

Inzercia

Anglický úrad pre verejné zdravie (PHE) predtým zverejnil informáciu, že vyše 90 percent nových prípadov covidu v Spojenom kráľovstve teraz tvorí indická mutácia.

PHE uviedol, že tento variant je o 64 percent prenosnejší než britský mutant a vakcíny sú proti nemu menej účinné.

Úrad premiéra bránil svoju politiku na hraniciach v súvislosti s indickým variantom. Premiéra Borisa Johnsona totiž neprestávajú kritizovať za to, ako dlho vláde trvalo, kým dala Indiu na zoznam červených krajín, píše Sky News.

Ľudia prichádzajúci z Indie museli ísť zo začiatku do domácej karantény, ale po zaradení ázijskej krajiny na červený zoznam musia po príchode do Spojeného kráľovstva absolvovať karanténu v hoteli.

Dnes treba vedieť

teraz

Uplynulo presne 25 rokov od prvej zlatej medaily na olympijských hrách v ére samostatného Slovenska. V Atlante sa o ňu postaral vtedy sedemnásťročný Michal Martikán. Legendárny vodný slalomár nechýba pod piatimi kruhmi ani v Tokiu, i keď už v inej úlohe, ako tréner vo výprave Rakúska. (tasr)

pred hodinou

Medzinárodný menový fond vo svojej aktualizovanej prognóze vývoja globálnej ekonomiky naďalej počíta v tomto roku s nárastom o 6 % po poklese o 3,2 % v roku 2020. Hlavným dôvodom je pozitívny vývoj v rozvinutých ekonomikách, a to predovšetkým v USA. Fond, naopak, varoval pred zaostávaním rozvíjajúcich sa krajín. (tasr)

pred hodinou

Slovenskí chodci dorazili na miesto záverečného sústredenia pred pretekmi OH 2020 do japonského Urajasu. Mária Katerinka Czaková, Miroslav Úradník, Michal Morvay a obhajca zlata na 50 km Matej Tóth plánujú pod vedením trénera Mateja Spišiaka na mieste trénovať do 31. júla. Potom sa presunú do dejiska samotných pretekov Sappora. (tasr)

pred 2 hodinami

Branislav Gröhling

Okresy s nízkym percentom zaočkovanosti budú problémom aj pre školy

„Dnes vidíme okresy, kde je zaočkovanosť dobrá a školy sú menej ohrozené. Ale iné okresy majú nízku mieru zaočkovanosti a je v nich riziko vzniku ohnísk aj na školách," uviedol šéf rezortu školstva.

OKRESY S NÍZKYM PERCENTOM ZAOČKOVANOSTI BUDÚ PROBLÉMOM AJ PRE ŠKOLY V septembri sa žiaci opäť vrátia do škôl. Vzhľadom...

Uverejnil používateľ Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR Utorok 27. júla 2021
pred 3 hodinami

Robert Fico sa pre novelu o COVID preukazoch, ktoré zvýhodňujú zaočkovaných, obráti na Ústavný súd. "Vyzvali sme pani prezidentku, aby tento nezmyselný zákon z dielne vládnej koalície nepodpísala. Ale naopak, namiesto toho, aby využila svoju právomoc a podala tento zákon na Ústavný súd, tak sa rozhodla podpísať ho okamžite – v podstate v priebehu 24 hodín – od jeho prijatia. Preto nám neostáva nič iné, ako obrátiť sa na Ústavný súd," skonštatoval Fico. (tasr)

pred 3 hodinami

Matovič a Sputnik

Expremiéra zaočkovali. Hovorí o dezolátoch v politike, v ŠÚKL a v médiách

Popiera slová ministra zdravotníctva, ktorý pre Postoj tvrdil, že dostal pozvánku na očkovanie ráno 21. júna. Údajne ju dostal až na obed.  

Síce po 26 dňovom čakaní na termín, ale mám už včeličku 🐝 za sebou,) Na klinike cudzokrajných chorôb ňou zaočkovali vyše...

Uverejnil používateľ Igor Matovic Utorok 27. júla 2021

Inzercia

Inzercia