Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
pred 23 hodinami

Odvolávanie ministra vnútra

Ficovi tečie do topánok, a preto klame, vyhlásil Mikulec

Ficovi tečie do topánok, a preto klame, vyhlásil Mikulec

FOTO TASR – Martin Baumann

Podľa ministra ide len o opakovanie starých lží a obvinení, cieľom je zastaviť vyšetrovanie.

Podľa ministra vnútra Romana Mikulca ide zo strany opozičného poslanca Roberta Fica len o pokračovanie krivého obvinenia, ktorému čelil sedem rokov.

„Jeho ľudia sa rozhodli, že akýmkoľvek spôsobom musia skompromitovať človeka, ktorý upozornil na tunelovanie vojenského spravodajstva, a pokračujú v tom,“ vyhlásil Mikulec.

Robert Fico podľa neho neprišiel s ničím novým. Veci, z ktorých ho opozičný poslanec viní, už niekoľkokrát vysvetlil pri viacerých výsluchoch a nakoniec súd rozhodol o jeho nevine.

„Odkiaľ má pán Fico úradný záznam z vojenského spravodajstva? Asi si ho nevyžiadal oficiálnou cestou. Jeden úradný záznam má dátum desať mesiacov po tom, ako ma z vojenského spravodajstva vyhodili. Ďalší je datovaný päť mesiacov po tom, čo som odišiel,“ dodal minister.

Cieľom Roberta Fica je podľa Romana Mikulca len vybičovanie atmosféry pred schôdzou, ktorej cieľom je jeho odvolávanie. Ficovi podľa neho tečie do topánok a potrebuje zastaviť pokračovanie vyšetrovania.

Fico predložil ďalšie dokumenty, ktoré údajne spochybňujú ministra Mikulca

Predseda opozičného Smeru Robert Fico predložil ďalšie dokumenty, ktoré majú spochybniť osobu ministra vnútra Romana Mikulca. Na návrh Smeru bude minister čeliť v utorok 15. júna odvolávaniu v parlamente.

Úradný záznam z roku 2012 má dokazovať, že Mikulec ako vtedajší riaditeľ Vojenskej spravodajskej služby trval pri výbere víťaza zákazky na stráženie budov na voľbe spoločnosti, v ktorej bol výkonným riaditeľom jeho brat. Firma tak získala kontrakt v hodnote približne 150 000 eur.

Inzercia

Čítajte tiež

Fico tiež upozornil na zrušenie bezpečnostnej previerky Mikulcovi na stupeň prísne tajné z roku 2012, ktoré potvrdil aj Najvyšší súd. Dnešný minister mal klamať pri bezpečnostnom dotazníku. Predseda opozičnej strany poukázal tiež na Mikulcov konflikt s podnikateľom, ktorý mal riešiť prostredníctvom tajnej služby.

Predseda Smeru podľa svojich slov disponuje aj ďalšími informáciami, pre niektoré plánuje podať trestné oznámenie na polícii. Fico zverejnil ďalšie podozrenia aj vo štvrtok, Mikulec označil jeho slová za klamstvá.

V súvislosti so zásahom Úradu inšpekčnej služby v Národnej kriminálnej agentúre Fico kritizoval vyjadrenia špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. Výroky o tom, že oligarchovia spravili tlak na inšpekciu, sú podľa neho „hodné predstaviteľa opozície“.

Fico naďalej tvrdí, že existuje pracovná skupina, ktorá vyhľadáva udavačov. Diať sa to malo podľa neho aj pri kauzách Očistec či Božie mlyny. „Všetci, čo o tom hovorili, boli pozatváraní,“ podotkol.

Dnes treba vedieť

pred 22 minútami

Mimoparlamentná Slovenská národná strana žiada rovnosť pre zdravých a uzdravených ľudí, ako aj pre očkovaných proti ochoreniu COVID-19. Tvrdí, že sa zabúda na ľudí, ktorí síce ochorenie prekonali, no súčasne, ak sa očkovať chcú, tak sa vakcinovať nemôžu pre iné pridružené ochorenia na základe odporúčania obvodných lekárov či špecialistov. (tasr)
 

pred 50 minútami

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a predseda Európskej rady Charles Michel apelovali počas summitu krajín G7 na britského premiéra Borisa Johnsona, aby dodržal svoj záväzok v súvislosti s pobrexitovou obchodnou dohodou medzi EÚ a Britániou. Johnson v reakcii uviedol, že Británia očakáva od všetkých strán pragmatizmus a kompromis. (tasr)

pred hodinou

Snem hnutia OĽANO by sa mohol konať na jeseň. Uviedol to premiér Eduard Heger, ktorý sa v sobotu zúčastnil ako hosť na straníckom kongrese koaličnej SaS. Dôležité však podľa neho bude, aká pandemická situácia bude v tom čase na Slovensku. (tasr)
 

pred 3 hodinami

Najmenej 13 ľudí utrpelo zranenia pri streľbe v centre mesta Austin v americkom štáte Texas, ku ktorej došlo v noci na sobotu miestneho času. Dve zo zranených osôb sú v kritickom stave. Strieľalo sa aj v meste Savannah v štáte Georgia. Tam si streľba vyžiadala jednu obeť a deväť zranených. (tasr)

Inzercia

Inzercia