Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. jún 2021, 14:56

Vatikán

Novým prefektom Kongregácie pre klérus je kórejský biskup Lazzaro Jou Heung-sik

Novým prefektom Kongregácie pre klérus je kórejský biskup Lazzaro Jou Heung-sik

Nový prefekt Kongregácie pre klérus biskup Lazzaro Jou Heung-sik s pápežom Františkom v Južnej Kórei v roku 2014. Foto:TASR/AP

 V tejto funkcii nahradí kardinála Beniamina Stellu, ktorý rezignoval z dôvodu dovŕšenia kánonického veku.

Pápež František vymenoval v piatok nového prefekta Kongregácie pre klérus. Stal sa ním kórejský biskup Lazzaro Jou Heung-sik. Doteraz pôsobil v diecéze Tedžon.

Zmene vo vedení kongregácie bude predchádzať apoštolská vizitácia, ktorú vykoná biskup piemontskej diecézy Mondovi Egidio Miragoli. Ako pripomína Vatican News, podobný postup zvolil pápež v minulých dňoch aj pri vymenovaní nového prefekta Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatosti. Pápež vtedy poslal na vizitáciu arcibiskupa Claudia Maniaga.

Nový prefekt biskup Lazzaro Jou Heung-sik prijal pápeža Františka vo svojej diecéze v roku 2014 počas jeho apoštolskej cesty v Južnej Kórei. Narodil sa v roku 1951, pomocným biskupom pre tedžonskú diecézu sa stal v roku 2003 a o dva roky neskôr prevzal jej vedenie. V juhokórejskej biskupskej konferencii zodpovedal za výbor pre mier.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Českého zdravotníka, ktorý utrpel vážne zranenia pri frontovej línii na východe Ukrajiny, previezli v utorok do Kyjeva. Jeho zdravotný stav však naďalej neumožňuje prevoz do Česka. (tasr)

pred 2 hodinami

Prvé zmluvy v súvislosti s obnovou nemocníc sa majú podpísať budúci týždeň. Ktoré zariadenia by mali získať peniaze z výzvy za vyše 212 miliónov eur, zatiaľ nezverejnili, vyhodnotenie sa naďalej preveruje. Informoval o tom premiér Eduard Heger. Avizoval, že do nemocničného sektora by malo smerovať aj 22 miliónov eur z výzvy na obnovu vozového parku zdravotnej záchrannej služby. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.