Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. jún 2021, 08:39

Joe Biden porušil základné dogmy kresťanstva už 32-krát, tvrdí Katolícka liga

Ide o americkú neziskovú organizáciu, ktorej cieľom je „chrániť katolíkov a ich právo slobodne sa podieľať na americkom verejnom živote“.

„Pripravili sme prehľad... ktorý upozorňuje na množstvo prípadov, keď jeho [Bidenove] rozhodnutia boli v rozpore s učením Katolíckej cirkvi. Zaslali sme ho všetkým biskupom v Spojených štátoch amerických,“ povedal o novom dokumente prezident Katolíckej ligy Bill Donohue.

Samotný dokument spomína napríklad Bidenove rozhodnutie podpísať zákon, ktorý uľahčuje prístup transrodových športovcov k školským športovým súťažiam či jeho rozhodnutie zvrátiť zákaz zaoceánskeho financovania potratov, ktorý v roku 2017 podpísal Donald Trump.

Katolícka liga pre náboženské a občianske práva je americká nezisková organizácia, ktorej cieľom je „chrániť katolíkov a ich právo slobodne sa podieľať na americkom verejnom živote“.

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Mimoparlamentná Slovenská národná strana žiada rovnosť pre zdravých a uzdravených ľudí, ako aj pre očkovaných proti ochoreniu COVID-19. Tvrdí, že sa zabúda na ľudí, ktorí síce ochorenie prekonali, no súčasne, ak sa očkovať chcú, tak sa vakcinovať nemôžu pre iné pridružené ochorenia na základe odporúčania obvodných lekárov či špecialistov. (tasr)
 

pred hodinou

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a predseda Európskej rady Charles Michel apelovali počas summitu krajín G7 na britského premiéra Borisa Johnsona, aby dodržal svoj záväzok v súvislosti s pobrexitovou obchodnou dohodou medzi EÚ a Britániou. Johnson v reakcii uviedol, že Británia očakáva od všetkých strán pragmatizmus a kompromis. (tasr)

pred 2 hodinami

Snem hnutia OĽANO by sa mohol konať na jeseň. Uviedol to premiér Eduard Heger, ktorý sa v sobotu zúčastnil ako hosť na straníckom kongrese koaličnej SaS. Dôležité však podľa neho bude, aká pandemická situácia bude v tom čase na Slovensku. (tasr)
 

pred 3 hodinami

Najmenej 13 ľudí utrpelo zranenia pri streľbe v centre mesta Austin v americkom štáte Texas, ku ktorej došlo v noci na sobotu miestneho času. Dve zo zranených osôb sú v kritickom stave. Strieľalo sa aj v meste Savannah v štáte Georgia. Tam si streľba vyžiadala jednu obeť a deväť zranených. (tasr)

Inzercia

Inzercia