11. jún 2021, 08:12

NHL

Vegas zdolalo Colorado, v semifinále ho čaká Montreal

Hokejista Vegas Golden Knights Max Pacioretty sa teší po strelení gólu v šiestom zápase finále Západnej divízie play off NHL Vegas Golden Knights - Colorado Avalanche v Las Vegas. Foto TASR/AP

Hokejisti Vegas Golden Knights sa prebojovali do semifinále play off NHL. V šiestom stretnutí finále Západnej divízie zdolali Colorado Avalanche 6:3 a sériu vyhrali 4:2 na zápasy.

V nasledujúcom kole ich čaká Montreal Canadiens, v druhej semifinálovej sérii NHL sa stretnú Tampa Bay s New Yorkom Islanders.

Hráčom Vegas sa podaril dokonalý obrat, prvé dva zápasy série prehrali, no v ďalších štyroch dokázali zvíťaziť a medzi najlepšou štvoricou sa predstavia tretíkrát zo svojich štyroch sezón v profilige.

Piatkový zápas bol vyrovnaný do stavu 3:3, potom sa strelecky presadili už len domáci hokejisti. V 40. minúte zlomil nerozhodný stav svojím prvým gólom v play off Alex Pietrangelo a v tretej tretine poistili náskok William Carrier a Max Pacioretty. Brankár Marc-Andre Fleury predviedol 30 úspešných zákrokov, zaznamenal 89. víťazstvo v play off a osamostatnil sa tak na 4. mieste v historických tabuľkách.

2. kolo play off NHL

šiesty zápas finále Západnej divízie /na 4 víťazstvá/:

Vegas - Colorado 6:3
/konečný stav série 4:2, postúpilo Vegas/

pred hodinou

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého a druhého stupňa pred vysokými teplotami na väčšine Slovenska. Teploty najmä na západe Slovenska môžu v nedeľu vystúpiť až na 35 stupňov Celzia. Varuje tiež pred možnou tvorbou požiarov. (tasr)