Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. jún 2021, 21:32

Mikulec rokoval s gréckym ministrom, témou bola migrácia

Podpísali tiež dohodu o poskytnutí pomoci na zmiernenie následkov migrácie Grécku.

Hlavnými témami štvrtkového stretnutia ministra vnútra SR Romana Mikulca a gréckeho ministra pre azyl a migráciu Notisa Mitarachiho v Bratislave boli migrácia a migračné toky. Podpísali tiež dohodu o poskytnutí pomoci na zmiernenie následkov migrácie Grécku. Spoločný projekt s Rakúskom, ktorý už schválila vláda, podporí Slovensko sumou jeden milión eur. Mikulec o tom informoval po stretnutí.

Slovenský minister zhodnotil rokovanie ako veľmi otvorené a úprimné. Zopakoval, že SR naďalej odmieta povinné kvóty a relokácie. Na druhej strane je však otvorená solidarite. S gréckym šéfom rezortu sa zhodli tiež na potrebe ochrany vonkajších hraníc Európskej únie.

Mitarachi priblížil, že s Mikulcom hovorili aj o vzťahoch s tretími krajinami, ktoré ovplyvňujú situáciu s migráciou, o centralizovanom európskom mechanizme či potrebe posilniť úlohu Frontexu. Pripustil, že sa vyskytli aj body, v ktorých sa nezhodli. Zhodnotil však, že SR vyjadrilo ochotu a podporu pre štáty v Stredozemí, ktoré sú v prvej línii. Ako podotkol, je dôležité, aby tieto krajiny nezostali v snahách o migračný manažment samé.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 23 minútami

Bývalý futbalista Marek Sapara považuje dôkladnú defenzívu slovenských futbalistov proti Poliakom za logické riešenie. „Podstata našej hry bola založená na kompaktnom obrannom bloku, napádaní súpera už vysoko pred šestnástkou, čím sme im nedovolili pripraviť žiadnu poriadnu loptu pre Lewandowského, a tým sme ho eliminovali. Keď hráte na krátkodobom turnaji, na šampionáte, hráte proti momentálne najlepšiemu útočníkovi na svete, tak nechcete nič podceniť,“ zhodnotil bývalý reprezentant pre denník Postoj.

pred hodinou

V Bratislave sa začína konferencia GLOBSEC 2021 Bratislava Forum, ktorej hlavnou témou je obnova sveta po pandémii. Zakladateľ a prezident organizácie GLOBSEC Róbert Vass pripomenul, že na tohtoročnej konferencii sa zúčastnia prezidenti troch krajín, premiéri troch krajín, 25 ministri z rôznych krajín sveta a prostredníctvom videokonferencie aj pápež František. (tasr)

pred 3 hodinami

Prehľad udalostí v utorok 15. júna:

  • Najvyšší súd bude rozhodovať o odvolaniach v prípade vraždy Jána Kuciaka.
  • Parlament bude na mimoriadnej schôdzi hlasovať o vyslovení nedôvery ministrovi vnútra Mikulcovi.
  • Prezidentka Čaputová otvorí Globsec Bratislava Forum 2021, stretne sa s poľským prezidentom Dudom a chorvátskym prezidentom Milanovičom.
  • V Bruseli sa koná samit EÚ – USA.
  • Pápež prijme na audiencii amerického prezidenta Bidena.
  • Uskutoční sa teologicko-pastoračná konferencia pri príležitosti 20. výročia podpísania dohody o vzájomnom uznávaní krstu medzi ECAV a Katolíckou cirkvou.
  • Euro 2020: Maďarsko – Portugalsko (18.00); Francúzsko – Nemecko (21.00).
pred 10 hodinami

Futbalisti Španielska a Švédska vstúpili do ME 2020 bezgólovou remízou v Seville. Po prvom hracom dni tak vedú E-skupinu s tromi bodmi Slováci, ktorí zdolali Poliakov 2:1. Švédov čaká v druhom vystúpení na šampionáte Slovensko v piatok o 15.00 h v Petrohrade. Španieli nastúpia v sobotu o 21.00 h v Seville proti Poľsku. (tasr)

pred 11 hodinami

Ako seniori prežívali odlúčenie od detí a vnúčat aj prvé stretnutia po mesiacoch izolácie. „Vnímam, že už tak nelipnú na mojej blízkosti. Vzďaľujú sa odo mňa, neustále objavujú nové možnosti a to je fajn. Veď prešiel viac ako rok,“ hovorí sedemdesiatročný Gregor. Čítajte viac tu. 

Inzercia

Inzercia