Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. jún 2021, 20:50

Británia druhý deň po sebe zaznamenala vyše 7000 nových prípadov nákazy

V stredu išlo o najvyšší počet denných infekcií za uplynulé štyri mesiace.

Veľká Británia druhý deň po sebe zaznamenala vyše 7000 nových prípadov ochorenia COVID-19, vyplýva z údajov tamojšej vlády. Informuje o tom vo štvrtok stanica Sky News.

Za uplynulých 24 hodín v krajine zaznamenali 7393 infekcií, ako aj sedem ďalších úmrtí v spojitosti s koronavírusom. V utorok to bolo 7540 nových prípadov a šesť úmrtí, kým pred týždňom zaznamenali 5274 infekcií a 18 úmrtí.

V stredu išlo o najvyšší počet denných infekcií za uplynulé štyri mesiace. Podľa Sky News prišli tieto správy v čase, keď britský minister zdravotníctva Matt Hancock uviedol, že tzv. delta variant koronavírusu, zaznamenaný prvýkrát v Indii, v súčasnosti tvorí až 91 percent nových prípadov nákazy v Británii.

Celkový počet Britov zaočkovaných oboma dávkami vakcíny je 28 857 102, kým aspoň prvú dávku dostalo 40 886 878 obyvateľov, vyplýva z údajov vlády.

Premiér Boris Johnson v stredu povedal, že efektivita vakcinácie určí, či Británia vstúpi do štvrtej fázy plánu uvoľňovania opatrení 21. júna, uvádza Sky News. Spojitosť medzi pribúdajúcimi prípadmi a hospitalizáciami a úmrtiami bude pre britských ministrov kľúčovým faktorom pri rozhodovaní, či zrušia väčšinu zostávajúcich karanténnych opatrení.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 22 minútami

Bývalý futbalista Marek Sapara považuje dôkladnú defenzívu slovenských futbalistov proti Poliakom za logické riešenie. „Podstata našej hry bola založená na kompaktnom obrannom bloku, napádaní súpera už vysoko pred šestnástkou, čím sme im nedovolili pripraviť žiadnu poriadnu loptu pre Lewandowského, a tým sme ho eliminovali. Keď hráte na krátkodobom turnaji, na šampionáte, hráte proti momentálne najlepšiemu útočníkovi na svete, tak nechcete nič podceniť,“ zhodnotil bývalý reprezentant pre denník Postoj.

pred hodinou

V Bratislave sa začína konferencia GLOBSEC 2021 Bratislava Forum, ktorej hlavnou témou je obnova sveta po pandémii. Zakladateľ a prezident organizácie GLOBSEC Róbert Vass pripomenul, že na tohtoročnej konferencii sa zúčastnia prezidenti troch krajín, premiéri troch krajín, 25 ministri z rôznych krajín sveta a prostredníctvom videokonferencie aj pápež František. (tasr)

pred 3 hodinami

Prehľad udalostí v utorok 15. júna:

  • Najvyšší súd bude rozhodovať o odvolaniach v prípade vraždy Jána Kuciaka.
  • Parlament bude na mimoriadnej schôdzi hlasovať o vyslovení nedôvery ministrovi vnútra Mikulcovi.
  • Prezidentka Čaputová otvorí Globsec Bratislava Forum 2021, stretne sa s poľským prezidentom Dudom a chorvátskym prezidentom Milanovičom.
  • V Bruseli sa koná samit EÚ – USA.
  • Pápež prijme na audiencii amerického prezidenta Bidena.
  • Uskutoční sa teologicko-pastoračná konferencia pri príležitosti 20. výročia podpísania dohody o vzájomnom uznávaní krstu medzi ECAV a Katolíckou cirkvou.
  • Euro 2020: Maďarsko – Portugalsko (18.00); Francúzsko – Nemecko (21.00).
pred 10 hodinami

Futbalisti Španielska a Švédska vstúpili do ME 2020 bezgólovou remízou v Seville. Po prvom hracom dni tak vedú E-skupinu s tromi bodmi Slováci, ktorí zdolali Poliakov 2:1. Švédov čaká v druhom vystúpení na šampionáte Slovensko v piatok o 15.00 h v Petrohrade. Španieli nastúpia v sobotu o 21.00 h v Seville proti Poľsku. (tasr)

pred 11 hodinami

Ako seniori prežívali odlúčenie od detí a vnúčat aj prvé stretnutia po mesiacoch izolácie. „Vnímam, že už tak nelipnú na mojej blízkosti. Vzďaľujú sa odo mňa, neustále objavujú nové možnosti a to je fajn. Veď prešiel viac ako rok,“ hovorí sedemdesiatročný Gregor. Čítajte viac tu. 

pred 11 hodinami

Britská vláda informovala, že mužské a ženské finále grandslamového tenisového turnaja vo Wimbledone uvidí na Centrálnom dvorci plný počet 15-tisíc divákov. Podujatie, ktoré bolo minulý rok zrušené pre pandémiu, sa začne 28. júna s polovičnou kapacitou. (tasr)

Inzercia

Inzercia