Imunológ Jeseňák o očkovaní

Foto - archív M. J.

„Neverím, že po Sputniku nebudú podobné raritné vedľajšie príhody ako pri AstraZenece či vakcíne Johnson & Johnson. Podľa mňa len o tom zatiaľ nevieme,“ tvrdí v rozhovore imunológ Miloš Jeseňák. Vysvetľuje tiež, ako vznikajú zriedkavé krvné zrazeniny po očkovaní AstraZenecou, ako ich možno včas zastaviť, prečo sa vyskytujú najmä u žien, i to, prečo pozastavenie očkovania touto vakcínou nepokladá za správne.

pred 45 minútami

Futbalisti Holandska zvíťazili vo večernom zápase C-skupiny EURO 2020 nad Ukrajinou 3:2. Všetky góly padli v druhom polčase. Po góloch Wijnalduma a Weghorsta vyrovnali Jarmolenko a Jaremčuk. Víťazný gól "oranjes" strelil v 85. minúte Dumfries.

pred 2 hodinami
pred 3 hodinami

Futbalisti Rakúska zvíťazili v nedeľnom stretnutí C-skupiny EURO 2020 nad Severným Macedónskom 3:1. Za Severné Macedónsko nastúpili v priebehu druhého polčasu na Národnom štadióne v Bukurešti aj dvaja hráči, ktorí si v minulej sezóne obliekali dresy slovenských fortunaligových klubov - Tihomir Kostadinov z MFK Ružomberok a Milan Ristovski z FC Spartak Trnava. (tasr)

Srbský tenista Novak Djokovič sa stal druhýkrát v kariére víťazom mužskej dvojhry na Roland Garros. Vo finále na parížskej antuke zdolal ako najvyššie nasadený hráč turnajovú päťku Gréka Stefanosa Tsitsipasa po vyše štvorhodinovej päťsetovej bitke 6:7 (6), 2:6, 6:3, 6:2, 6:4. Djokovič získal 19. grandslamový titul a už iba jeden ho delí od toho, aby sa dotiahol na Švajčiara Rogera Federera i Španiela Rafaela Nadala. (tasr)

pred 6 hodinami

V prvom šlágri EURO 2020 zvíťazili futbalisti Anglicka nad Chorvátskom 1:0. Trojbodový úlovok v nedeľnom dueli D-skupiny im zabezpečil gól Raheema Sterlinga z 57. minúty. Ďalší zápas na šampionáte odohrajú Angličania v piatok 18. júna proti Škótsku vo Wembley, Chorváti sa predstavia o tri hodiny skôr v Glasgowe proti Česku. (tasr)