Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. máj 2021, 19:41

San Maríno bude turistom za poplatok ponúkať očkovanie ruskou vakcínou Sputnik V

Možnosť zaočkovať sa bude mať každý, kto si aspoň na tri dni zarezervuje hotelovú izbu a bude ochotný sa o tri alebo štyri týždne vrátiť na preočkovanie.

San Maríno bude svojim turistom za poplatok ponúkať očkovanie ruskou vakcínou Sputnik V. Poplatok vo výške 50 eur bude zahŕňať obe dávky vakcíny. V stredu na tlačovej konferencii to povedal minister zdravotníctva San Marína Roberto Ciavatta, informuje agentúra AFP.

Možnosť zaočkovať sa budú môcť využiť turisti v San Maríne  od 17. mája. "Pre San Maríno je toto možnosť prilákať do krajiny taký typ turizmu, o ktorom si predtým nikto nemyslel, že bude atraktívny," uviedol minister zahraničných vecí Luca Beccari v súvislosti s tzv. očkovacím turizmom.

Možnosť zaočkovať sa vakcínou Sputnik V bude mať každý, kto si v San Maríne aspoň na tri dni zarezervuje hotelovú izbu a bude ochotný sa o tri alebo štyri týždne vrátiť na preočkovanie.

San Maríno je malý mestský štát v Taliansku, v ktorom žije  približne 34 tisíc obyvateľov. V krajine bolo oboma dávkami vakcíny zaočkovaných už približne 22 tisíc obyvateľov. V pondelok úrady oznámili, že za posledných 24 hodín neevidujú žiaden nový prípad nákazy koronavírusom. San Maríno sa tak podľa slov Beccariho čoskoro môže stať "covid free" krajinou.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Na Slovensku pribudlo ďalšách šesť obetí koronavírusu. Počet hospitalizovaných sa nezmenil a zostáva na čísle 221. Na pľúcnej ventilácii sa nachádza 20 ľudí. Prostredníctvom 2537 vykonaných PCR testov odhalili 28 prípadov nákazy. (nczi)

Inzercia

Inzercia