Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. máj 2021, 15:30

Dianie v Za ľudí

Stranu po Kollárovi a Valáškovi opúšťa aj Andrea Letanovská

Stranu po Kollárovi a Valáškovi opúšťa aj Andrea Letanovská

FOTO - Postoj/Andrej Lojan

Poslednou kvapkou mala byť reakcia Remišovej na odvolávanie Kolíkovej. „Môj pohár schopnosti akceptácie absurdity a nečistoty politiky pretiekol,“ napísala na sociálnej sieti.

 

Bývalá poslankyňa Národnej rady Andrea Letanovská a členka predsedníctva Za ľudí vystúpila zo strany. Informovala o tom na sociálnej sieti.

Strana podľa nej nenaplnila potenciál na to, aby bola reprezentantom slušnosti, odbornosti a kultivovanej politiky. Nepáči sa jej ani to, ako stranu vedie predsedníčka Veronika Remišová.

Remišová podľa Letanovskej nedokázala uchopiť a rozvíjať odkaz zakladateľa strany. „V celom jej pôsobení bolo mnoho zaváhaní a neschopnosť zaujať jasný, zrozumiteľný a zásadový postoj, ktorý by reprezentoval postoje väčšiny kľúčových osobností poslaneckého klubu a predsedníctva, kulminovala počas koaličnej krízy zo začiatku marca tohto roku,“ skonštatovala.

Exposlankyňa a doterajšia členka predsedníctva strany kritizuje Remišovú aj za jej reakciu pri aktuálnej kauze ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, ktorú otvorila opozícia.

Včera som vystúpila zo strany ZA ĽUDÍ. Pred dvomi rokmi, keď som sa pripojila k projektu bývalého prezidenta SR Andreja...

Uverejnil používateľ Andrea Letanovská Sobota 8. mája 2021 Zdieľať

Predsedníčka strany sa Kolíkovej podľa nej zastala „veľmi vlažne, neskoro, akoby nútene, a tým ju nemilosrdne predhodila nielen opozícii, ale aj krvilačným koaličným partnerom“.

Inzercia

Správanie Remišovej označila za „poslednú kvapku“. „Môj pohár schopnosti akceptácie absurdity a nečistoty politiky pretiekol a už ďalej nebude Veronika Remišová a zvyšok vlády jednať aj v mojom mene,“ deklarovala.

Stranu Za ľudí mrzí, že Letanovská odchádza zo strany práve v čase, keď strana a ministerka Kolíková čelia najväčším útokom zo strany opozície.

„Predsedníčka strany Veronika Remišová do ničoho neinvestovala toľko energie v rámci koalície, ako do presadzovania agendy v oblasti spravodlivosti, aj keď medzi koaličnými partnermi to nebolo jednoduché. Andrei Letanovskej prajeme v jej ďalšom pôsobení veľa úspechov,“ uviedli v stanovisku.

Zo strany Za ľudí odišli nedávno aj poslanci Miroslav Kollár a Tomáš Valášek. Kollár zamieril do Spolu a Valášek do Progresívneho Slovenska.

S obomi stranami rokuje o ďalšej spolupráci aj Letanovská. Uviedla to pre Denník N. Dodáva však, že okrem týchto dvoch politických subjektov rokuje aj s tretím, ktorý nešpecifikovala. Svoj ďalší postup chce ohlásiť budúci týždeň.

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého a druhého stupňa pred vysokými teplotami na väčšine Slovenska. Teploty najmä na západe Slovenska môžu v nedeľu vystúpiť až na 35 stupňov Celzia. Varuje tiež pred možnou tvorbou požiarov. (tasr)

pred 2 hodinami

Na Slovensku pribudlo ďalšách šesť obetí koronavírusu. Počet hospitalizovaných sa nezmenil a zostáva na čísle 221. Na pľúcnej ventilácii sa nachádza 20 ľudí. Prostredníctvom 2537 vykonaných PCR testov odhalili 28 prípadov nákazy. (nczi)

Inzercia

Inzercia