Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. máj 2021, 14:21

Treba zistiť, kto psov na nelegálne zápasy do osád dodáva, upozorňuje Herák

"Zamerajme sa na to, kto má z takejto krutej zábavy osoh, kto na tom možno aj zarába," hovorí poslanec Ján Herák (OĽANO) na margo nelegálnych psích zápasov v rómskych osadách. Upozorňuje, že na zápasoch sa každý rok zúčastňuje možno až stovka psov. 

Poslanec Ján Herák (OĽANO) upozorňuje, že na nelegálne psie zápasy niekto Rómom vozí psov. Je pripravený spolupracovať s políciou a samosprávou na eliminovaní rizika týrania psov.

Na Slovensku už dlhodobo riešime problém tzv. psích zápasov. Ide o mimoriadne krutú zábavu, ktorú organizujú najmä v rómskych osadách. Pri týchto zápasoch psíky medzi sebou bojujú a časti uhynú vo veľkých mukách a bolestiach. Herák však upozorňuje na širšie súvislosti.

"Problém nelegálnych psích zápasov je veľmi závažný a musíme ho riešiť. Treba si však položiť aj otázku, kto tieto zápasy organizuje a kto dodáva tých nešťastných psíkov“, hovorí.

Poslanec Ján Herák sa pravidelne stretáva so zástupcami samosprávy, starostami i terénnymi sociálnymi pracovníkmi. Aktívne sa zaujíma aj o agendu práv zvierat, je spoluautorom novely zákona, ktorá chce zakázať držania psov na reťazi.

Na nelegálnych psích zápasoch sa každý rok zúčastňujú desiatky, možno až stovky psov. Ide často o zvieratá, ktoré niekto za týmto účelom do rómskych osád vozí, resp. ich zadovažuje.

"Zamerajme sa na to, kto má z takejto krutej zábavy osoh, kto na tom možno aj zarába. Som pripravený spolupracovať s políciou a samosprávou na eliminovaní rizika týrania psov. V parlamente je novela zákona, ktorá výrazne obmedzí možnosť držania psov na reťazi. Budeme pracovať na zmene ďalšej potrebnej legislatívy,“ povedal na záver Ján Herák.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Počasie na dnes: Bude jasno až polooblačno a veľmi teplo. Najvyššia denná teplota 29 až 34, na Orave a pod Tatrami miestami okolo 27 st. Bezvetrie alebo slabý premenlivý juhovýchodný vietor. (shmú)
 

pred 10 hodinami
pred 11 hodinami

Futbalisti Belgicka postúpili do osemifnále majstrovstiev Európy. Vo štvrtkovom stretnutí B-skupiny zvíťazili v Kodani nad domácimi Dánmi 2:1 a po dvoch kolách majú na čele tabuľky plný počet 6 bodov. Dánsko utrpelo druhú prehru a bez bodu je posledné. (tasr)

Inzercia

Inzercia