Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. máj 2021, 23:01

Porušenie zákazu vychádzania

Klubu pod lampou, kde sedeli Šeliga, Žitňanská a Droba, hrozí pokuta

Klubu pod lampou, kde sedeli Šeliga, Žitňanská a Droba, hrozí pokuta

Šéfredaktor .týždňa Štefan Hríb. FOTO TASR - Michal Svítok

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave bude v správnom konaní riešiť podnik, za ktorým stojí šéfredaktor .týždňa Štefan Hríb, ktorý hovorí, že o návšteve politikov v jeho podniku po 21:00 vedel a sám im dal na to súhlas. 

Juraj Šeliga zo strany Za ľudí odstúpil z pozície podpredsedu parlamentu po tom, čo spolu s Janou Žitňanskou (tiež Za ľudí) a bratislavským županom Jurajom Drobom (SaS) porušili zákaz vychádzania, keď spolu do noci sedeli v Klube pod lampou v centre Bratislavy.

Epidemické nariadenia pri podnikoch hovoria, že môžu byť otvorené len do 21:00 a zároveň prevádzka môže fungovať len na terasách.

Čítajte tiež

Za podnikom Klub pod lampou stojí šéfredaktor .týždňa Štefan Hríb, ktorý „svojich VIP hostí pozval dovnútra. Nenechal ich sedieť len na terase ako bežných smrteľníkov,“ opísal incident politikov týždenník Plus 7 dní.

Hríb sa ku kauze vyjadril pre portál O médiách. „Prevádzka bola pre verejnosť zatvorená,“ povedal stroho Hríb.

Rozhodne správne konanie

„Vo veci začne správne konanie voči prevádzkovateľovi, ktorého predmetom bude zisťovanie, či bol skutočne naplnený skutkový stav deliktu, a v prípade, že sa tak stalo, bude následne uložená príslušná sankcia,“ cituje hovorkyňu Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave Katarínu Nosálovú portál O médiách.

Incident komentoval aj Hríbov kolega Eugen Korda, ktorý chválil politikov za vyvodenie zodpovedností. „Obaja urobili len to, čo slušní politici majú urobiť automaticky, keď sa príde na ich zlyhanie. Robert Fico, ktorý bez rúška rečnil pred Národnou radou k demonštrantom a vyzýval ich aby nerešpektovali vládne nariadenia, by si teraz na Šeligovi bez škrupúľ celkom určite zgustol. A podobne by sa zachoval aj jeho klon Pellegrini. … Prichytený Šeliga a prichytená Žitňanská ukázali, podobne ako kedysi ukázala vzdaním sa poslaneckého mandátu Iveta Radičová, keď hlasovala namiesto svojej kolegyne, že za chyby sa má platiť,“ napísal Korda. Komentár cituje aj O médiách.

Korda zároveň pripomenul, že Klub pod lampou si pokutu nezaslúži a úradníci by sa podľa jeho slov mali pozrieť do zrkadla a zaspomínať si, čo robili, „keď sa tu predpisy porušovali ostošesť, doslova na každom rohu,“ obhajoval Korda Hríbov podnik.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 59 minútami

Súhrn udalostí v utorok 17. mája:

pred 4 hodinami

Českí hokejisti prehrali na šampionáte s Rakúskom 1:2 po nájazdoch. Prvýkrát v histórii majstrovstiev sveta nezvíťazil favorit týchto vzájomných duelov v riadnom čase a napokon aj prehral, keď vyrovnávajúci gól dali Rakúšania 38 sekúnd pred koncom riadneho hracieh času. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.