Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. máj 2021, 15:35

Nové suvenírové bankovky zobrazujú zlatú Kuzminovú i mestskú políciu

Nové suvenírové bankovky zobrazujú zlatú Kuzminovú i mestskú políciu

Zdroj - facebook Anastasia Kuzmina

Zberatelia si budú môcť od soboty v Banskej Bystrici zakúpiť dvojicu 0-eurových bankoviek.

Kým jedna suvernírová bankovka zobrazuje úspešnú olympioničku Anastasiu Kuzminovú, druhá vychádza pri príležitosti 30. výročia založenia banskobystrickej mestskej polície (MsP). Informovala o tom hovorkyňa mesta Zdenka Marhefková.

Euro Souvenir Anastasia Kuzmina vyjde v náklade 10.000 kusov, vyrobená bola k desiatemu výročiu od zisku historicky prvej zlatej medaily pre samostatné Slovensko na zimných olympijských hrách. Bankovka bude v predaji v sobotu od 8.30 h v Informačnom centre na Námestí SNP 1 v Banskej Bystrici.

„Čakala na vás od roku 2020, keďže pre pandémiu sa posúvali termíny predaja. Verím, že poteší tých, ktorí majú zberateľského ducha a vedeli, že existuje, a zároveň prekvapí tých, ktorí eurobankovky nepoznajú a zakúpia si ju ako darček či suvenír,“ uviedla Kuzminová.

Druhá bankovka vychádza pri príležitosti 30. výročia založenia banskobystrickej MsP a okrem historickej dominanty mesta Barbakanu zobrazuje i najdlhšie slúžiaceho príslušníka a príslušníčku spomedzi mestských policajtov. Záujemcovia si suvenírovú bankovku budú môcť zakúpiť rovnako v sobotu od 12.00 h v priestore Hodinovej veže na banskobystrickom námestí.

„Počas tridsaťročnej existencie čelila mestská polícia množstvu zložitých situácií, ktoré si neraz vyžadovali jedinečné riešenia. V meniacich sa spoločenských podmienkach mestská polícia vždy stála na strane obyvateľov a návštevníkov mesta, pričom v maximálne možnej miere dbala na rešpektovanie pravidiel súvisiacich s dodržiavaním verejného poriadku v jeho najširšom zmysle. Je tomu tak aj teraz,“ povedal náčelník MsP Ivan Holík.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 50 minútami

Snem hnutia OĽANO by sa mohol konať na jeseň. Uviedol to premiér Eduard Heger, ktorý sa v sobotu zúčastnil ako hosť na straníckom kongrese koaličnej SaS.  Dôležité však podľa neho bude, aká pandemická situácia bude v tom čase na Slovensku. (tasr)
 

pred hodinou

Najmenej 13 ľudí utrpelo zranenia pri streľbe v centre mesta Austin v americkom štáte Texas, ku ktorej došlo v noci na sobotu miestneho času. Dve zo zranených osôb sú v kritickom stave. Strieľalo sa aj v meste Savannah v štáte Georgia. Tam si streľba vyžiadala jednu obeť a deväť zranených. (tasr)

pred 4 hodinami

Slovenský basketbalista Róbert Rožánek sa stal posilou českého klubu BC Geosan Kolín. Dvadsaťpäťročný rozohrávač podpísal s účastníkom najvyššej súťaže dvojročný kontrakt s ročnou opciou. (tasr)

Inzercia

Inzercia