Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. máj 2021, 12:39

Talianska polícia zasiahla proti dvom drogovým gangom na Sicílii

Obchodovali s kokaínom, marihuanou a hašišom.

Dva drogové gangy rozbila talianska polícia v okolí prístavu Messina na ostrove Sicília. Obchodovali s kokaínom, marihuanou a hašišom, informovala v utorok agentúra DPA s odvolaním sa na talianske médiá.

V prípade došlo podľa talianskej tlačovej agentúry Adnkronos k početným zadržaniam a vyšetrovatelia pristúpili aj k ďalším bezpečnostným opatreniam. Vo väzbe skončilo viac než 25 podozrivých, kým mnohým ďalším nariadili domáce väzenie.

Úrady sledovali klany, ktoré brutálnym násilím bojovali o kontrolu nad miestnym trhom s drogami, už dlhší čas, pripomína DPA. V sieti boli aktívne aj manželky a svokry známych členov gangov, napísala tlačová agentúra Ansa. Zadržaní čelia obvineniam z vydierania, únosu a ublíženia na tele.

Už v apríli sa vyšetrovatelia podieľali na najmenej dvoch akciách proti mafiánskym drogovým gangom v oblasti prístavného mesta Messina na severovýchode Sicílie.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

„Celé sa to zbehlo za 45 sekúnd, možno za minútu. V tej chvíli ma to tak prekvapilo, že som sa nevedel ani podpísať," hovorí Róbert Suja o svojom odvolaní z pozície riaditeľa NCZI. Okrem toho tvrdí, že pre 60-percentnú zaočkovanosť v septembri musíme denne očkovať 30-tisíc ľudí. To však nevidí reálne, preto v súvislosti s jesennou vlnou pandémie je podľa neho čas pripravovať si plán B.

pred hodinou
pred 2 hodinami

Remišová nemá zjednocujúci potenciál ani predsednícky formát. Čoraz viac bude v politickej prevádzke pôsobiť osamotenejšie a rozorvanejšie. Lebo spájať do jednej strany ľudí, ktorí nemajú rovnaké politické preferencie, je čoraz nereálnejšie. Šeliga mal byť novou politickou hviezdou, ktorá Kiskov projekt časom preberie, no takto sa jeho politická kariéra zatiaľ nejaví. A nie iba preto, že popíjal neskoro večer s priateľmi v klube. Kolíková má aspoň víziu, že ju prichýli SaS. Radi ju tam prijmú a bude sa tam asi cítiť dobre. Komentuje Eva Čobejová.

Inzercia

Inzercia