Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. máj 2021, 19:15

Joe Biden vyzerá ako dobrý muž, ale Amerika potrebuje viac ako prázdne frázy

Takto reagoval senátor z Južnej Karolíny Tim Scott na prejav amerického prezidenta, ktorý predniesol pred Kongresom po prvých sto dňoch jeho administratívy.

„Počuli sme prvý príhovor Kongresu prezidenta Bidena,“ povedal Scott. „Náš prezident vyzerá ako dobrý muž a jeho prejav bol plný dobrých slov. Biden ale sľuboval špecifický typ vládnutia. Sľuboval, že zjednotí krajinu, že zníži napätie, že bude prezidentom všetkých Američanov bez ohľadu na to, ako volili... Náš národ ale potrebuje viac ako len prázdne frázy. Potrebujeme také opatrenia, ktoré nás naozaj zjednotia.“

Počas reči sa Scott dotkol aj rasových problémov. „Rasa nie je politickou zbraňou, ktorou môžete presadiť čokoľvek, čo chcete. Na to je až príliš dôležitá,“ povedal.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 13 minútami

Viac ako 50 ľudí je nezvestných po tom, ako sa potopila loď s migrantmi smerujúca z Líbye do Európy. Z lode sa podarilo zachrániť približne 30 ľudí. Líbya je vstupnou bránou migrantov do Európy, práve tu nastupuje množstvo migrantov na provizórne plavidlá, na ktorých sa snaží preplaviť do Európy. (tasr)

pred 40 minútami

Severné Macedónsko vyhlásilo ruského diplomata pôsobiaceho v Skopje za nežiaducu osobu a nariadilo mu, aby do siedmich dní opustil územie krajiny. Dôvody vyhostenia nie sú známe. (tasr)

pred hodinou

Strana Smer chce iniciovať odvolávanie ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, ak sa do pondelka nevyrieši problém s certifikátmi o absolvovaní očkovania proti koronavírusu. Vyhlásil to šéf strany Robert Fico. Upozornil, že Slovensko nie je súčasťou dohody okolitých krajín o voľnom cestovaní, pretože nemáme jednotný certifikát. Chce, aby ministerstvo zdravotníctva vyriešilo tento problém. (tasr)

pred hodinou

Igor Matovič z Pittsburghu priniesol správu, že U. S. Steel Košice budú potrebovať 1,5-miliardovú investíciu do dekarbonizácie a podieľať sa na nej bude aj vláda. Zatiaľ nie je jasné akou sumou. Slovensko by však malo mať stanovenú hornú výšku ceny, nad ktorou Američanov v Košiciach už proste držať nebude. Komentuje Lukáš Krivošík.

pred hodinou

V rozhovore s poslankyňou strany Za ľudí Miriam Šutekovou sa dozviete:

  • Bude Mária Kolíková novou líderkou strany?
  • Kde urobila ministerka spravodlivosti chybu a mala by odstúpiť?
  • Sú dôvodom napätia v strane nenaplnené ambície viacerých osobností?
  • Je poslanecký klub liberálnejší ako členovia strany?