Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Martin Leidenfrost

Pandémia ukázala, že konzervatívne aj liberálne vlády sú rovnako neschopné

Obľúbený autor textov na Postoji hovorí o tom, ako v pandémii začal písať v slovenčine a prečo v Nemecku podporuje Armina Lascheta.

Martin Leidenfrost, rakúsky spisovateľ, publicista, scenárista a autor pútavých textov na portáli Postoj.sk hovorí o tom, že pandémia koronavírusu ho zmenila k horšiemu a pri pohľade na neschopnosť konzervatívnych či liberálnych vlád po celej Európe klesol aj jeho rešpekt k našim vladárom.

Diskusia s moderátorom Michalom Magušinom na Postoj TV sa však venovala hlavne faktu, že po septembrových voľbách končí po 16 rokoch vo svojej funkcii nemecká kancelárka Angela Merkelová. Leidenfrost hovorí aj o profiloch dvoch mužov, ktorí bojovali o to, aby sa stali lídrami koalície CDU/CSU s potenciálom nahradiť Merkelovú na poste nemeckej kancelárky – Markusa Södera a Armina Lascheta. Rakúsky novinár tvrdí, že pre kresťanského konzervatívca je jednoznačne najlepšou voľbou práve nenápadný, mdlý a nezáživný Laschet.

V rozhovore odzneli tieto otázky:

❓Aké sú hlavné charakterové vlastnosti Markusa Södera a prečo ho Leidenfrost tvrdo kritizuje?

❓Kto je Armin Laschet?

❓Ako je možné, že pokojný a konzistentný Laschet v prieskumoch verejnej mienky prehráva – a naopak, Söder dominuje napriek flagrantnej zmene svojej rétoriky?

❓Je reálne, aby septembrové voľby vyhrali Zelení? Ako by vyzeralo Nemecko pod ich vedením?

Inzercia

✅ Prihláste sa na odber našich videí ► https://www.youtube.com/c/POSTOJTV?su...

Celý rozhovor s Martinom Leidenfrostom nájdete tu:

 

Ak radšej počúvate naše podcasty, nech sa páči:

Inzercia

Inzercia

Odporúčame