Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. apríl 2021, 15:55

Klientske centrá a oddelenia dokladov budú od utorka otvorené v novom režime

Napriek uvoľneniam ministerstvo vnútra vyzýva občanov uprednostniť elektronickú či písomnú komunikáciu s pracoviskami.

Od utorka budú klientske centrá a ostatné pracoviská okresných úradov a polície otvorené v novom režime. Informuje o tom tlačový odbor Ministerstva vnútra SR.

Napriek uvoľneniam ministerstvo vyzýva občanov uprednostniť elektronickú či písomnú komunikáciu s pracoviskami.

Pracoviská budú verejnosti prístupné v štandardných úradných hodinách, a to v pondelok, utorok a štvrtok od 8.00 do 15.00 h, v stredu od 8.00 do 17.00 h a piatok od 8.00 do 14.00 h. Pracoviská evidencie zbraní a streliva nemajú úradné hodiny v utorok po 12.00 h a vo štvrtok.

Oddelenia Policajného zboru na úseku dokladov, dopravných evidencií a zbraní a streliva vybavia všetky požiadavky s výnimkou vydávania certifikátov pre kvalifikovaný e-podpis, keďže na to existuje bezplatná elektronická služba. Pracoviská odborov okresných úradov poskytujú služby bez obmedzenia.

Rezort vnútra pripomenul, že správne poplatky sa pri použití e-služby znižujú o polovicu, najviac o 70 eur.

Podmienkou vstupu na pracovisko je negatívny test nie starší ako  sedem dní, doklad o zaočkovaní či potvrdenie o prekonaní alebo diagnostike ochorenia Covid-19. V interiéroch môže byť len obmedzený počet osôb, preto budú vstup na pracoviská usmerňovať supervízori a poverené osoby. Každý návštevník musí rešpektovať ich pokyny a hygienické nariadenia.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami
pred 10 hodinami

Tretím dňom vyvrcholila vatikánska konferencia o zdravotnej starostlivosti, na ktorej vystúpila aj modelka Cindy Crawford, gitarista Aerosmithu Joe Perry či šéf Pfizeru Albert Bourla. Kritici online podujatiu vyčítajú, že medzi prednášajúcimi sú viaceré osoby podporujúce vedecké či medicínske postupy, ktoré nie sú v súlade s morálnym učením cirkvi. O kontroverznej konferencii sme v denníku Postoj písali pred niekoľkými dňami. 

pred 12 hodinami

Dve lavíny vo francúzskych Alpách usmrtili sedem ľudí. Úrady v Savojsku, ktoré susedí s Talianskom, vyzvali turistov, lyžiarov a ďalších, aby boli veľmi opatrní. Aktuálne vhodné poveternostné podmienky totiž po silnom snežení v uplynulom týždni môžu zvýšiť riziko pádu lavíny.

pred 12 hodinami

SHMÚ: Na strednom a východnom Slovensku sa môže v nedeľu nadránom vyskytnúť prízemný mráz. Výstraha prvého stupňa platí vo väčšine okresov Banskobystrického, Košického a Prešovského kraja, ako aj pre niektoré okresy v Žilinskom a Trenčianskom kraji.

pred 14 hodinami

Slováci dôverujú viac armáde, polícia má skoro najnižšiu dôveru v rámci EÚ

Nový Eurobarometer skúmal dôveru Európanov v štátne inštitúcie, polícii verí 45 percent opýtaných. Horšie je na tom už iba Poľsko.