Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. apríl 2021, 09:48

Počas koledníckej akcie Dobrá novina sa vyzbieralo viac ako 569-tisíc eur

Tento rok nebolo možné uskutočniť koledovanie v tradičnej forme ani v alternatívnej podobe popod okná. Kolednícke pásma zazneli v televízii a rozhlase, na viacerých omšiach či v obecnom rozhlase. Videá koledíkov boli aj na farských stránkach na sociálnych sieťach.

Počas koledníckej akcie Dobrá novina sa vyzbieralo celkovo viac ako 569-tisíc eur. Do vianočnej akcie sa zapojilo od 24. decembra 2020 do 6. januára 4227 koledníkov v 803 obciach po celom Slovensku, ku ktorým sa pridali cez Slovenskú katolícku misiu aj deti a rodiny z Bruselu a Luxemburgu.

TASR o tom informoval Jozef Magda z eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí, ktoré akciu Dobrá novina organizuje v spolupráci s katolíckymi farnosťami na Slovensku.  

Kolednícke pásma zazneli v katolíckej televízii a rozhlase, na viacerých svätých omšiach či v obecnom rozhlase. Videá koledíkov boli aj na desiatkach farských stránok na sociálnych sieťach.

Magda uviedol, že počas všeobecného zákazu vychádzania nebolo možné uskutočniť koledovanie v tradičnej forme ani v alternatívnej podobe popod okná. "Slováci opätovne prejavili svoju štedrosť a solidaritu s núdznymi. Konečný výsledok vianočnej zbierky predstavoval k 31. marcu sumu 569 445,50 eur," poznamenal Magda.

Kampaň sa niesla v duchu motta Aj mama chodí do školy a verejnosti priblížila vzdelávacie aktivity na podporu mladých matiek na východe Ugandy. Prostriedky zo zbierky budú okrem ťažiskového projektu použité na podporu ďalších humanitárnych a rozvojových aktivít v Ugande, Keni, Južnom Sudáne a Etiópii.

Podľa slov Magdu práve Etiópiu sužuje od novembra 2020 ozbrojený konflikt v regióne Tigraj, ktorý si vyžiadal už tisícky obetí, rabovanie a materiálne škody. Podľa aktuálnych odhadov vojna ohrozuje 4,5 milióna ľudí. Pre projektového partnera, Kongregáciu dcér kresťanskej lásky sv. Vincenta de Paul, vyčlenila Dobrá novina z vianočnej zbierky 26. ročníka 20-tisíc eur na humanitárne aktivity pre ľudí zasiahnutých vojnou.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Počasie: Dnes bude slnečno a teplo, na západe naďalej veterno. Najvyššia denná teplota 25 až 30, na Orave a pod Tatrami 22 až 25 st. Fúkať bude juhovýchodný až južný vietor do 25 km/h, na západe v nárazoch miestami okolo 55 km/h. (shmú)

Inzercia

Inzercia